absolute servo following error

İsterdim ki bu yazınızı belli bir markayı "holigan" seviyesinde destekleyenlerde okusa.
Kötü mal yoktur, kötü tercihler vardır...

Sayın seagate;

Kişisel fikrim bence bu bir marka meselesi değil bir mühendislik problemi. Çünkü Siemens, Panasonic, Mitsubishi, Beckhoff, Rexroth, Schneider, Omron, Siemens T, Siemens Simotion, Siemens Sinamics, Sew gibi onlarca ürün ile çalıştım ve doğru şekilde yapıldığı sürece hepsi beklentilerimizi mükemmel derecede karşıladı. Gerek fiyat politikası gerek ürün esnekliği gerekse diğer nedenlerden dolayı müşteriler istedikleri markayı seçebilir ancak ürünü doğru şekilde kullanmadığınız sürece hepsinin sonucu hüsran olacaktır. Sonuç olarak hepsi aynı kontrol algoritmasını ve aynı mühendislik çözümünü kullanıyor. Arayüz, işletim, donanım olarak değişebilir ama kontrol algoritması olarak tüm sürücülerin tekniği aynıdır. Ama siz dizel bir arabanın benzin ile gitmesini isterseniz ve buna zorlarsanız elbette o araba yolda kalır.

Saygılarımla.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam bu fikir hoşuma gitti fakat bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ? Bu uygulamayı drive üzerinden nasıl yapabilirim ?

https://support.industry.siemens.com/cs/document/58703073/sinamics-s:positioning-of-a-s110-using-s7-300-400-(step-7-v5)-with-profinet-profibus-and-safety-integrated-(via-profisafe-and-fail-safe-inputs)?dti=0&dl=en&lc=tr-TR

FB283 S7 300 içindir. Fb283'ün Know How protection kaldırarak S7 1200 e migrate edebilirsiniz. Ya da EPOS'un Siemens Telegram'ını PLC'de programla eşleştirmelisiniz. Prosedür olarak link işinize yarayacaktır.

Son düzenleme:
https://support.industry.siemens.com/cs/document/58703073/sinamics-s:positioning-of-a-s110-using-s7-300-400-(step-7-v5)-with-profinet-profibus-and-safety-integrated-(via-profisafe-and-fail-safe-inputs)?dti=0&dl=en&lc=tr-TR

FB283 S7 300 içindir. Fb283'ün Know How protection kaldırarak S7 1200 e migrate edebilirsiniz. Ya da EPOS'un Siemens Telegram'ını PLC'de programla eşleştirmelisiniz. Prosedür olarak link işinize yarayacaktır.

Teşekkür ederim hocam, açıkçası Know How protection kaldırılamaz diye biliyordum ben bunun bir yolu varsa bilmek istiyorum, girdiğimiz bir şifremi var bu fb'lere ?

Düzeltiyorum yanlış bilgi verdim. S7 1200 STL desteklemiyor. Bu yüzden FB283 kullanamazsınız. Bu durumda kullanabileceğiniz en basit yöntem S110 içerisinde Free Telegram with BICO seçerek ilgili bit-Word eşlemelerini MDI teknoloji blokları içerisine linklemelisiniz. Bunun için biraz S110 bilginizi genişletmeniz gerekiyor. Aynı şekilde hazır Telegramda kullanabilirsiniz. Bu durumda işiniz daha çok PLC tarafında olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri