ABB Sürücüler

Tüm ABB sürücüler ile ilgili gerek Bakım gerek devreye alma gerek arıza durumlarinda yardımcı olmaya çalışırım.
Bilgilerinize..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürücüye besleme gelmesiyle start kesilmesiyle stop yaptırabilecek parametreleri manuel içerisinde bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz. Bir de bu parameter acs modelleri için hepsinde aynı mıdır?

Sürücüye besleme gelmesiyle start kesilmesiyle stop yaptırabilecek parametreleri manuel içerisinde bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz. Bir de bu parameter acs modelleri için hepsinde aynı mıdır?
Merhaba, öncelikle abb sürücülerde parametre yapisi hemen hemen aynı fakat birebir aynısı değil.
Sorunuza gelicek olursam, sürücünün 24 voltu ile örneğin Dİ1'i köprü yaparsanız ve parametredende Start bilgisini Dİ1olarak tanimlarsaniz enerji gelince sürücü otomatik olarak start alacaktır zaten. Enerji kesilince sürücü kapanacak dolayısıyla stop için bir işlem yapmanıza gerek kalmaz :)

Merhaba bizim fabrikada 3 adet elevatör sistemi var abb sürücü ile sürüyor motorları sıkıntı elevatörlerden birisi sıkışıp arıza yaptığında diğer 2 si çalışmaya devam ediyor biz arızayı anlayana kadar sorum şu bu sürücülere bir alarm sistemi yapmak istiyorum ben arızaya girdiğinde direk alarm versin ilk aklıma sürücü çıkış fazına bir alarm bağlamak ancak acaba sürücüden bir alarm alabilirmiyim onu merak ettim 2. Sorum da bu abb sürücüler motor sıkışıp bandı yakana kadar devreden çıkarmıyor motorları termik ayarını nasıl yapabilirim teşekkür ederim
1561645023454.jpeg

Merhaba bizim fabrikada 3 adet elevatör sistemi var abb sürücü ile sürüyor motorları sıkıntı elevatörlerden birisi sıkışıp arıza yaptığında diğer 2 si çalışmaya devam ediyor biz arızayı anlayana kadar sorum şu bu sürücülere bir alarm sistemi yapmak istiyorum ben arızaya girdiğinde direk alarm versin ilk aklıma sürücü çıkış fazına bir alarm bağlamak ancak acaba sürücüden bir alarm alabilirmiyim onu merak ettim 2. Sorum da bu abb sürücüler motor sıkışıp bandı yakana kadar devreden çıkarmıyor motorları termik ayarını nasıl yapabilirim teşekkür ederim Ekli dosyayı görüntüle 55206
Merhaba.
Öncelikle sürücüyü devreden çıkaran hata nedir? Paylaşabilir misiniz?

Sonra yanlış anlamadiysam bir tanesi hataya geçer ise diğer sürücüler çalışmasın istiyorsunuz.

Evet bu sürücülerden hata yada alarm çıkışı alabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz islemi daha detaylı belirtirseniz ve surucuden gelen hata kodunu paylasirsanizyardımcı olmaya çalışacağım .

İyi günler

Hata almıyorum sıkıntı şu elevatör bazen fazla maldan sıkışıyor ve sürücü devreden çıkıyor doğal olarak ancak ben ekrandan sürücüyü hala çalışıyor olarak görüyorum bunun sonucunda diğer iki sürücüde çalışmaya devam ediyor ben bu üç sürücüdende arızaya geçtiğinde alarm veya ışıkla beni uyarmasını istiyorum anlicaginiz onda çalışan sistemi durdurup sürücüyü arızadan çıkarıp devam etmek istiyorum kaldığım yerden

Ikincisi sürücü çok geç arızaya giriyor bu sırada elevatör motoru dönmeye zorluyor taki yanik kokusu gelince anlıyoruz elevatorün oturduğunu ve sistemi manuel olarak ben durduruyorum oysaki motor zorlandiginda sürücünün arızaya geçmesi gerekiyor neden geçmiyor onu çözemedim teşekkürler

Hata almıyorum sıkıntı şu elevatör bazen fazla maldan sıkışıyor ve sürücü devreden çıkıyor doğal olarak ancak ben ekrandan sürücüyü hala çalışıyor olarak görüyorum bunun sonucunda diğer iki sürücüde çalışmaya devam ediyor ben bu üç sürücüdende arızaya geçtiğinde alarm veya ışıkla beni uyarmasını istiyorum anlicaginiz onda çalışan sistemi durdurup sürücüyü arızadan çıkarıp devam etmek istiyorum kaldığım yerden

Ikincisi sürücü çok geç arızaya giriyor bu sırada elevatör motoru dönmeye zorluyor taki yanik kokusu gelince anlıyoruz elevatorün oturduğunu ve sistemi manuel olarak ben durduruyorum oysaki motor zorlandiginda sürücünün arızaya geçmesi gerekiyor neden geçmiyor onu çözemedim teşekkürler
Sürücü üzerinde bir alarm yada hata yok ise bu bilgiyi alamazsınız. Ancak şöyle bir şey yapilabilir. Sürücü zorlanma esnasında nominal akım değerlerinin üstüne çıkıp yüksek akım çekiyorsa bir akım seviyesinin üstünde role cektirebilirz. Bu sizin işinize yarar mı bilemiyorum.

Aynen yarar çok iyi olur birde bir alarm takarsak o roleye süper olur

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri