ABB Sürücü toprak hatası veriyor

sen lazzsın kadir arkadaşım doğrudur dediğinn gelde akşam göstereyim nasıl tamir edildiğini
bu arada hava bulutluysa müşteri bekleyecek heralde saygılarımla :))

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hatayı göz ardı etmek doğru olmaz, en işe yararı ki sürekli bu şekilde yapıyorum, MEGGER olacaktır. sargı izolasyonu sağlam çıkarsa motordan başlayıp sürücüye gitmek en doğrusu olacaktır.Saygılar

bu güne kadar tamirini yaptığım acs401 acs350 acs550 nin sayısı yoktuk sayılamazda zaten
benim önerim eğer çalışken ilk defa bu hatayı vermeye başladıysa (yani tamire falan gitmediyse hiç ) abb sürücülerin bu toprak hatası konusunda çok mükemmel ve hassas bir denetimi vardır, öncelikle kablonu çok iyi gözden geçir hatta kısaise değiştir, ikincisi arkadaşların dediği gibi motoru kontrol et ama megerle test ettir ki sargı izolasyonunda sorun varmı tam emin olasın. Ama asla toprak hatasını disable yapma yoksa yada inverter den yada motorda olursun. kablo ve motordan eminsen eğer cihazı tamire yolla çok basit bir şekilde tamiri mümkündür eğer cihazın akım trafosunda bir sorun yoksa . iyi günler
büyük usta 5a kadir (yasin ve mürşit arkadaşlar biraz ders alsın)

sen lazzsın kadir arkadaşım doğrudur dediğinn gelde akşam göstereyim nasıl tamir edildiğini
bu arada hava bulutluysa müşteri bekleyecek heralde saygılarımla :))

yasin arkadaşım hiç kafan çalışmıyo hava karardığı zaman tabiki lambanın düğmeesine basılır ama yok ben basmadan yansın istiyorsan fotosel devresi yaparsın otomatik yanar. bu tip basit şeylerle vaktimi almayın sizin gibilerle uğraşmakla geçiyo zamanım şimdi müsadenizle işime bakayım 560 kw bir sürücünün smps devresiyle uğraşıyorum....büyük ustadan elemanlarına :)

:cool:böyle hassas özelliklerinizi yazmayın bence amerikalılar duyarsa hemen nasa ya alırlar:cool:

:D

iyi günler bende 12 adet acs 800 var üç tanesi 250 kw 9 tanesi 55kw geçen gün 250 kw motor eart fault hatası verdi ben işyerinde değildim arkadaşlar motoru sökmüşler arka rulman dağılmış ve rotor bayağı bir statöre sürtmüş rulmanı değiştirip motoru geri toplamışlar. seri lamba ve ölçü aletiyle motoru ölçmüşler sağlam göstermiş. menger olmadığı için ölçemedik. motoru bağlamışlar tekrer start vermişler aynı hata devam ediyor
beni işyerine çağırdılar önce motoru uclarını söküp sürücüyü dtc modundan skalar moda aldım ve cihazı boşta denedim hiç bir hata vermedi. tekrar motoru bağlayıp start verdim yine toprak hatası verdi bene 30.17 menüden toprak hatsını warning yaptım motora start verdim ve motorun şaseye kaçak yaptığını tespit ettim yani motor sargısı patlamış. hemen yedek motoru taktım yeni motor çalıştı tabi eart fault parametresini hemen fault moduna aldım yoksa kısa devre arızasında cihaz büyük zarar görebilir herkese iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri