9v şarjlı pil problemi

Rıdvann34

Üye
Arkadaslar hepinize merhaba bnm bi devrem var devre 9v pil ile çalışıyor 9v şarjlı pil bağladığımda çalışmıyor amper fazla geldiğini düşünüyorum sınırlama yapa bilirmiyim direnç ile yardımcı olursanız sevinirim.

Nasıl bir devre? Amper'in fazlası olmaz! Cihaz ihtiyacı kadarı çeker. Yeterki gerekli volt/gerilim sağlansın. Amper'in azı sorun olur, yetersiz besleme durumuna düşer.
Şarjlı pil eskimiş, gerekli volt ve akımı sağlayamıyordur. Ölçerek kontrol etmek lazım gelir.

9. Pil 500 mah benim taktığım pil 3,7v 4800 mah dc dc voltaj yükseltici kullandım 9v a çıkardım dc yükseltici 4 amper sorunu çözemedim cihaza 9v pil taktığımda çalışıyor şarjlı pili takınca düzgün çalışmıyor

bazen en ilkel test yöntemi en sağlıklısı oluyor. 12 volt ampul ile test ediniz. kriter ne derseniz. önce normal pilde yakıp parlaklığı görün, sonra şarjlı pilde deneyin. aradaki farkı görün.

bazen en ilkel test yöntemi en sağlıklısı oluyor. 12 volt ampul ile test ediniz. kriter ne derseniz. önce normal pilde yakıp parlaklığı görün, sonra şarjlı pilde deneyin. aradaki farkı görün.
Teşekkür ederim üstadım 😊👍
Teşekkür ederim üstadım 😊👍
Konu ile alakalı değil evde ürettiğim dedektörleri yakınımdaki insanlara satıyorum ama interntetten de satış yapmak istiyorum elektronik ürünleri üretip yasal olarak satmanın şartları nelerdir ürün kendi ürünüm

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri