9000w alıcıya ne kadar kablo kesiti ve sigorta takılmalıdır?

Merhaba yeni ev yaptırıyorum elektrikçi arkadaş balkona termosifon için bir priz koymuş sordum 2.5 luk kablo kullanmış ve 16 amper sigorta koymuş ben termosifon ne kadar akim çeker bilmiyorum ben veito marka 9000w tek faz merkezi ısıtıcı takmayı planlıyorum sizce hattı degistirmelimiyim ana hat 6mm kablo teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba yeni ev yaptırıyorum elektrikçi arkadaş balkona termosifon için bir priz koymuş sordum 2.5 luk kablo kullanmış ve 16 amper sigorta koymuş ben termosifon ne kadar akim çeker bilmiyorum ben veito marka 9000w tek faz merkezi ısıtıcı takmayı planlıyorum sizce hattı degistirmelimiyim ana hat 6mm kablo teşekkürler

Elektrik panosundan itibaren 6mm2 kablo kullanılarak bu yüke özel tesisat çekilmeli, 50A sigorta kullanılmalıdır.
Ancak Sami beyin de belirttiği üzere mono faz 9kw, yaklaşık 41A cihaz ev kullanımı için uygun bir ürün değildir.
Panodan özel hat çekilse dahi evin ana sigortası ile elektrik dağıtım panosundaki dairenize ait sigortanın da değiştirilmesi gerekir. Kolon hattından daire içi sigortalara kadar gelen kablonun 6 mm2 olup olmadığı (sayaç dahil) kontrol edilmelidir.

Bu güçte bir monofaze ürün kullanmaktansa termosifon kullanmanızı güvenlik adına öneririm.

Screenshot_2020-10-18-11-28-25-772.jpeg

Sanırım sizin ürünün özellikleri bu ,tek fazla beslendiği ürünün özelliklerinde single phase olarak yazılmış.Bundan dolayı yukarıda açıklama yapan üyelere katılıyorum,ev tesisatınız yetersiz ,bu ürünler ülkemizde çokça kullanılan ani şok ısıtıcıların modern hali gibi ,tabi ürünü görmek lazım yinede,kolay gelsin.

9 kw kademesini sökmek ! ( kullanmamak )
şartiyle,ana tablodan itibaren 4 mm² özel
linye çekmek şartiyle,ısıtıcıyı kullanabilirsi-
niz.

Balkon ve banyo arası yakın mı, uzaklığı elk hesaba katmış mıdır? Ayrıca bunu koyacağınızı belirtmelisiniz ona göre malzeme işçilik yapar. Üreticiler bunlara kitapçık koyar gerekli malzeme ve sınırlar yazar yazmaz, tesisatınız bu haliyle zayıf kalmış.

Elektrik panosundan itibaren 6mm2 kablo kullanılarak bu yüke özel tesisat çekilmeli, 50A sigorta kullanılmalıdır.
Ancak Sami beyin de belirttiği üzere mono faz 9kw, yaklaşık 41A cihaz ev kullanımı için uygun bir ürün değildir.
Panodan özel hat çekilse dahi evin ana sigortası ile elektrik dağıtım panosundaki dairenize ait sigortanın da değiştirilmesi gerekir. Kolon hattından daire içi sigortalara kadar gelen kablonun 6 mm2 olup olmadığı (sayaç dahil) kontrol edilmelidir.

Bu güçte bir monofaze ürün kullanmaktansa termosifon kullanmanızı güvenlik adına öneririm.
Cevaplarınız için çok teşekkürler fakat söylediklerinizi kabul etmiyorum bilgileri değil yanlış anlamayın şimdi uygun değil diye üründen vazgeçemem ki bu ürünün birde 7000 w lik bir modeli daha var sizin bu yorumlarınızla sonra onu almayı düşünüyorum yada 3 kademeli belki sadece 2 de kullanırım avi bunun bir çözümü yokmu. Termosifon çok fazla elektrik faturasına sebep oluyor her ay 300 400 ama bu ürünü kullanan arkadaşım var 200 u geçmiyor faturası bende şaşırdım. Eve zaten 6mm kablo geliyor ne yapacağım ben evdeki sövenler kaç watt ki 9000w olmaz ev için diyorsunuz üstadlar

Cevaplarınız için çok teşekkürler fakat söylediklerinizi kabul etmiyorum bilgileri değil yanlış anlamayın şimdi uygun değil diye üründen vazgeçemem ki bu ürünün birde 7000 w lik bir modeli daha var sizin bu yorumlarınızla sonra onu almayı düşünüyorum yada 3 kademeli belki sadece 2 de kullanırım avi bunun bir çözümü yokmu. Termosifon çok fazla elektrik faturasına sebep oluyor her ay 300 400 ama bu ürünü kullanan arkadaşım var 200 u geçmiyor faturası bende şaşırdım. Eve zaten 6mm kablo geliyor ne yapacağım ben evdeki sövenler kaç watt ki 9000w olmaz ev için diyorsunuz üstadlar
Tercih sizin.. Kolay gelsin.

Evet yukarıda ki ürünün aynısı cevaplarınız için teşekkür ederim simdi evdeki fakir marka şofben e baktım 7500w - 9000w yaziyor sigortasına baktım 32 a koymuş kirada durduğum evdeki tesisat bu şekilde. Taşınacak olduğum evin söylediğiniz gibi ana sigortasını ve sayacin oradaki sigortayı kontrol edeceğim. Benim anlamadığım şu andaki evdeki 9000 w şofben 32 a sigorta ile nasil çalışıyor. 3.lademedekullaniyoruz birde.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri