8 yönlü joystick ile motor kontrol yapılabilirmi YARDIM !!

kado000

Üye
S.Aleyküm arkadaşlar.8 yönlü joystick ile motor kontrol etmek istiyorum.yardımlarınıza ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler

MOTORU NASIL KONTROL ETMEK İSTEDİĞİNİ YAZARSAN YARDIMCI OLURUZ.

demek istediğinizi anlamadım.akülü engelli arabalarındaki sistem gibi kontrol etmek istiyorum

İleri geri bir motoru sağa sol 2. motoru kontrol eder, aynı matnıkta motorlar yan yana getir, ileri için aynı anda ikisi ileri döner, sağa dönüş için sağ hareket etmez sol ileri döner veya sol ileri sağ geri ;)

Tamam 2 motor.biri sağ sol,diğeri ileri geri.peki bu joystick ile hızını nasıl ayarlarım.yani mesela ileri gitmek istiyorum.joysticki biraz itekleyince yavaş biraz daha ileri yapınca daha hızlı olucak.sadece joystick ile olmaz devrede lazım derseniz devrede yapabilirim(tabi şema varsa elinizde) yok sadece joystick ile olurmu.umarım açıklayıcı olmuştur :)

devreler nette uçuşuyor motor tipine, beslemeye göre hassasiyete göre değişir, hız için pot şart linear (matkap) veya çevirmeli (motorsiklet tipi). Gaz/hız kolu basit ayrı da olur kombi de hele buraya kadar yap.

Joysticki kendiniz yapın (İyi olanların fiyatını duyunca bana hak vereceksiniz).

teşekkür ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri