6060 et bulaşık makinası

siirizar

Üye
s.a
Hayırlı forumlar,
Arçelik marka 6060 et model bulaşık makinam suyu ısıtmadan soğuk su ile yıkama yapıyor.
Arızası nedir acaba?
Teşekkürler..

biraz araştırma yaptım,
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/arçelik-6040e-bulaşık-makinası.49771/ aynı model makina değil ama arızayı bu konudaki açıklamalarla buldum..
kanyak arkadasa teşekkürler.. siyah role pert olmuş görünüyor.

img3452wf.jpg

üstündeki roleyi değiştirttim,şimdi de sürekli ısıtma yapıyor.Güç düğmesini açtığımda program düğmesi nerde olursa olsun ısıtmaya kaynatmaya başlıyor.
Sorun nedir anlamadım.

güç düğmesini açtığınız anda sürekli ısıtma yapıyor ise söz konusu rolenin takılı kalıyor ya da aynı role değil.

güç düğmesini açtığınız anda sürekli ısıtma yapıyor ise söz konusu rolenin takılı kalıyor ya da aynı role değil.
Cevap için teşekkürler,bende öyle tahmin ettim. Tekrar sök tak uyarmı uymazmı uğraşmamak için yeni bir kart aldım (40 tl) sorun düzeldi çok şükür.

Arcelik 6060 ET bulaşık makinam bu sefer calışırken takılı kalıyor,sürekli su boşaltırmış gibi ona benzer ses çıkartıyor.. Resetleme falan hiç birsey kabul etmiyor, kart üzerindeki roleyi değiştirdim fakat sorun aynen devam ediyor.

Merhaba karttaki role ısıtıcının devreden çıkamamasından dolayı patlamış olabilir. Birde NTC elemanı değiştirip deneyin derim. Kolay gelsin

Merhaba karttaki role ısıtıcının devreden çıkamamasından dolayı patlamış olabilir. Birde NTC elemanı değiştirip deneyin derim. Kolay gelsin

Merhaba,
Komple karti degistirdim ama sürekli isitma yapıyor, arizayi bulamadim:(

Forum istatistikleri

Konular
128,276
Kullanıcılar
450,099
Son üye
OMER_FARUK_ILHAN

Yeni konular

Geri