57 mm büyük ekran saat derece devresi

dirençler 220 ohm display ise ortak anot koddan kaynaklandığını sanmıyorum devre çalışan bir devre kaynak sitesi burası : http://320volt.com/57mm-display-dostergeli-saat-termometre-projesi/

ölçmeye çalıştım bazılarında 2 bazılarında 3 volt gördüm bazılarında hiç göremedim bilmiyorum doğrumu ölçtüm yanlış mı ? entegreler birbirine çok yakın ve karışık arap saçı gibi oldu tek entegre olsa kolay olurdu ama 2 entegre olunca çok karıştı dere .. :( :(
Bu voltajlar eger dogru olctuysen normal degil. Ayrica main_loop arkadasimizinda tavsiyelerini goz onunde bulundur.

şimdi şöyle izah edeyim devredeki 57 mm büyük display leri söktüm entegreler üzerinden ölçüm yatım .
ULN entegrelerinden sadece birinden 6 volt gördüm diğerlerinde voltaj göremedm. ama 74H serisi entegrelerin tümünün de 5 volt gördüm. birde devredeki TIP3055 elemanın görevi nedir acaba ??

Bu goruntude fotograf makinasimi boyle algilqmis tum segmentler normalde yaniyor mu yoksa resimde goruldugu gibimi?

Bir kez daha pic in icindeki yazilimi silin devreye takin ama ne saat entegresin8 nede sicaklik sensorunu takmayin.

Birde boyle deneyin.

bence pik yazılımında sorun var yada pik te filtre edılmemış enerjı var sağlıklı çalışmıyor kristal arızasıda olabılır

Bu goruntude fotograf makinasimi boyle algilqmis tum segmentler normalde yaniyor mu yoksa resimde goruldugu gibimi?

Bir kez daha pic in icindeki yazilimi silin devreye takin ama ne saat entegresin8 nede sicaklik sensorunu takmayin.

Birde boyle deneyin.

ever resimde ne görüyorsanız o bazı segmentler yanmıyor malesef ..

bence pik yazılımında sorun var yada pik te filtre edılmemış enerjı var sağlıklı çalışmıyor kristal arızasıda olabılır

allah allah nasıl yapacaz bunu ... :(

Dediklerimi uyguladin mi?

evet serkan abi dediklerini harfiyen uyguladım picin içinde ki yazlımı silip yeniden hex yükledim hatta sıfır saat enetgeresi vardı elimde onunla da denedim ama sonuç aynı ilk sayfada paylaştığım bir resim vardı bir kaç segment yanıyordu aynı o görüntü çıktı 3 tane felan segment yandı sadece ..

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri