50 L 6 GT tübe ihtiyacım var elinde olan varmı?

alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
Eski bir radyo devresinde bu tübese ihtiyacım oldu ama çalışan bir tane elimize geçmedi elinde olan varsa veya satılan bir adres link verebilen olursa büyük bir iyilik etmiş olacak

Teşekkürler daha yakın bir noktadan U laşma imkanım olabilirmiyor diye biraz bekliyecem zaten Amerika'da şimdi paskalya tatili var

Çin'de minde var mıdır diye baktım ama yok maalesef.. Kaynak sadece Amerika.. Olacak şey değil Çin'lilerin bulaşmadığı iş var mı demiştim bunu da gördüm... Varmış..

Verdiğiniz linklerden Fransa'da Bekir isimli bir eski radyo kolleksiyoncusu ile iletişime geçtim elinde olduğunu göndere bileceğini bildirdi yardımlarınız için teşekkür ederim.

75 yıllık bir Amerikan gemici Radyosu'nu ( hallicraft 38.) hayata geçireceğim

Bunların yerine günümüz elektronik elemanları kullanılamıyor mu Hocam? Harun Bayram'ın Meslek Liselerinde okutulmuş kitabından;
15122014931.jpg
15122014930.jpg

Abi bu güç devresinde bizim yarı iletken olarak kullandığımız diyotların yerine kullanılan lamba. Lamba yerine yarı iletken diyot kullanımını anlatıyor.

Sayın alfa romeo ise yanlış anlamadıysam radyo devresinde transistör gibi davranan bir lamba arıyor.

Bazı anfilerde lamba kullanılıyor. Lambaların sızıntı akımları olmadığı için daha net bir ses alınıyor. Ses katında da kullanılıyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri