50 hz motoru 60 hz'de test etmek

mstf44

Üye
Herkese iyi günler. Elimde 50-60 Hz 0.37 kW 1400 devir motor var. Bu motor normalde 25 mikrofaratlık kondansatör ile tek faz olarak çalıştırılıyor. Bu motoru 60 Hz'de (sıcaklığını ölçmek için) test etmek istiyordum. Motorun arabistan vb. yerlerde 60 Hz'de çalışma durumu var. Bunu da motor sürücü ile gerçekleştirdim. Aklımda bir soru kaldı. Motoru ben sürücü ile çalıştırdım fakat arabistan gibi 60 Hz Şebeke frekansı olan yerlerde kondansatör ile tek faz çalışacaktır. Burada sürücü ile ölçmüş olduğum sıcaklık değeri kondansatör takılı olduğu zamanki ile çok farkeder mi ? Frekansdan dolayı sargılarda bi sıkıntı oluşur mu ? Motor imalatçısı sargılarda sıkıntı olmaz dedi fakat size de sormak istedim.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motor etiketinde 60 hz değeri vardır genelde.
Bence sıkıntı olmaz.

olay su sürücü ile yaptıgım test kondansatörlü çalışma için geçerli olurmu
güncel..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular