5+1 Ses sistemi Pht 55

Korkusuz44

Üye
Başlatma ses ayari tuşlari çalışmıyor yardmci olacak varm

Ön tuşlar sub + - power tuslari calismiyor yardmci olacak varmi

Bu tip cihazlarda ses kontrolu potansiyometre ile degilde buton ve digital ses kontrol entegreleri ile yapiliyor.

Baslatma kismini anlamadim ama ses acma kapqmq yapamiyor iseniz cihazin icini acip entegreleri resimler iseniz pt ile baslayan ses kontrol entegresini bulabilir isterseniz son seste calissin ben sesi ses kaynagindan ayarlarim derseniz nasil by pass edilecegini size adim adim anlatir beraberce cozume kavustururuz.

Yok orjinali gibi olsun derseniz ses kontrol entegresi degismesi gerekecektir.

Kolay gelsin.

Bu tip cihazlarda ses kontrolu potansiyometre ile degilde buton ve digital ses kontrol entegreleri ile yapiliyor.

Baslatma kismini anlamadim ama ses acma kapqmq yapamiyor iseniz cihazin icini acip entegreleri resimler iseniz pt ile baslayan ses kontrol entegresini bulabilir isterseniz son seste calissin ben sesi ses kaynagindan ayarlarim derseniz nasil by pass edilecegini size adim adim anlatir beraberce cozume kavustururuz.

Kolay gelsin.
Oncelkle ilgilendigin icin eyw elektronikciym ama sadece bilgi olarak amfidevresini kontrol ediyorm fotograf atabilirm detayli konusursak sevnrm ayrica kucuk kondansatorlein hepsini deistim 2 tanede mercimek kondansator

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 15491882382301115170017.jpg
    15491882382301115170017.jpg
    509.7 KB · Görüntüleme: 30
En soldan yan yana duran 3 adet entegrenin adlari nedir sirasi ile.

Bu tip devrelerde bir adet input sellector entegresi yani giris secme entegresi birde dijital ses kontrol entegresi kullaniliyor.

Once hangisi hangisi oldugunu tesbit etmemiz lazim. Entegrelerin isimlerini yazabilirmisin PT ile basliyor olmali.

Yanlis anlattm heralde sorn ses kisma acma tusunda deil sorun on komut tuslarinin hicbiriinin calismamasi oyuzden 5+1 e ayarlayamiyorum ve power tusuna bastimda elektrik geliyor aceba +5 v gelmiyormu ?
15491893644302059730934.jpg
j
En soldan yan yana duran 3 adet entegrenin adlari nedir sirasi ile.

Bu tip devrelerde bir adet input sellector entegresi yani giris secme entegresi birde dijital ses kontrol entegresi kullaniliyor.

Once hangisi hangisi oldugunu tesbit etmemiz lazim. Entegrelerin isimlerini yazabilirmisin PT ile basliyor olmali.
Evet PT2258 YANİNDA 5BAC41K VE YİNE 5BAC41K PT2258 TOPLAM 20 BACAK YANİNDAKİ İKİ ENTEGRE 16 BACAK

O zaman once beslemeden kontrol etmeye baslayalim.

Trafo ve cikislarini olcelim. Tranformatorden kac kablo cikiyor nereye gidiyor bakalim ve olcelim.

Yanlis anlattm heralde sorn ses kisma acma tusunda deil sorun on komut tuslarinin hicbiriinin calismamasi oyuzden 5+1 e ayarlayamiyorum ve power tusuna bastimda elektrik geliyor aceba +5 v gelmiyormu ?Ekli dosyayı görüntüle 51582
O zaman once beslemeden kontrol etmeye baslayalim.

Trafo ve cikislarini olcelim. Tranformatorden kac kablo cikiyor nereye gidiyor bakalim ve olcelim.
Birtane faz direk öndeki tuşlara gidiyor trafodanda 3 tane kablo plakete giriyo

Benzer bir konuda Serkan abimiz sagolsun yardimci olmustu.
Sizin entegrelerde sorun varsa komut tuslarinda da sorun olabilir.
Bence entegreleri devre disi birakip deneyin.
Elektronikci oldugunuzu yazmissiniz hangi alanla ilgileniyorsunuz?

Ekranda isiklar normal ise bu cihazlarda input sellect entegresi var. Girisleri secen bir entegre.

Bu entegre arizali ise giris seçmiyor mode degistirmiyor olabilir.

Ekranda isiklar normal ise bu cihazlarda input sellect entegresi var. Girisleri secen bir entegre.

Bu entegre arizali ise giris seçmiyor mode degistirmiyor olabilir.
Elektrik elektronik ogrencisiym entegre pt ile baslayan entegremi onu degissem sorun hallolurmu

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri