450 kw motor sürücüsü

arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim. abb acs 800 bu iş için karar verdik. herkese teşekkür ederim.
sn murat cyber ilginize çok teşşeküür ederim ayrıca :) (+) pop

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar
Bahsettiğiniz driver lar her ikiside kötü cihaz değil. Ancak şunuda unutmamak lazım artık piyasada bana göre küçük güçler için artık kötü ac driver kalmadı sebebi ise malum hepsi birbirini kopyalıyorAnalog kartları koruma spesifikasyonlar aynı tek fark kullanılan IGBT bildiğiniz üzere ıgbd bu işin kalbi akım ve gerilim çıkışları ve hızı tamamiyle cihazın perfomansı ile aynı .Aranızda ıgbt değişi yapan arkadaş var ise driver ın içerisinde en önemli kısım olduğunu görecektir(diyotlardan sonra).mitbuishı ve benzeri ıgbt kullanılan driver ların iyi olduğunu düşünüyorum.Yüksek güçlerde ve ani tork değişi olan uygulamalarda özellikle frenleme ve ani kalkış larda bahsettiğini o driverlerin hepside emin olun çakıldı.sebebi ise uygulamaya göre tip model yada marka seçilmemesi. çok yüksek güçlerde driver dışında diğer kompenetlerede büyük görev düşer tabi maliyetten kaçıp konulmuşssa.Örneğin giriş ve çıkış flitreleri,lokal harmonik flitreler (250 kw üsütnde mutlaka olmalı)ve kısadevre dirençleri. .topraklama kablo seçimi uygulamaya göre parametre ayarları.Bunlardan birinde hata yapılırsa yada yanlış uyugulanır ise cihazın performansı ortaya çıkmıyacağına eminim.
Bahsettiğiniz cihazları dışında ben şirketimde ve uygulamalarımda SANTERNO SİNUSPENTA YADA SİNÜS K KULLANIYORUM BENCE DENEYİN yazdıklarımı daha iyi anlıyacaksınız .
SAYGILARIMLA

abb bana göre tek kusuru satış politikaları .yöneticileri kızmasın :)
zaten işin başında millete mavi boncukla parayı buldunuz teknik destek dediniz 0.75 kw için kocaman miilyon dolarlık şirketin teknikerini yalancılıkla suçladınız.tüccarlık mantığı ile malın satılacağını anlayınca ikinci üçüncü kişileri nemalandırdınız dolayısı ile son kullanıcı uçuk fiyatlarda driver almak zorunda kaldı .Unutmadan bu arada bayii ekarte edip satış komisyonu satış yapan kişi almak şartıyla (exra para)anlarsınız, mal sattınız. ve en sonundada piyasaya sahte abb girişine SİZ izin verdiniz.ABB DÜNYA DEVİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR.

arkadaslar buyuk guçlerde abb ve sıemens bu konuda uzman problem olmaz

Arkadaşlar
Bahsettiğiniz driver lar her ikiside kötü cihaz değil. Ancak şunuda unutmamak lazım artık piyasada bana göre küçük güçler için artık kötü ac driver kalmadı sebebi ise malum hepsi birbirini kopyalıyorAnalog kartları koruma spesifikasyonlar aynı tek fark kullanılan IGBT bildiğiniz üzere ıgbd bu işin kalbi akım ve gerilim çıkışları ve hızı tamamiyle cihazın perfomansı ile aynı .Aranızda ıgbt değişi yapan arkadaş var ise driver ın içerisinde en önemli kısım olduğunu görecektir(diyotlardan sonra).mitbuishı ve benzeri ıgbt kullanılan driver ların iyi olduğunu düşünüyorum.Yüksek güçlerde ve ani tork değişi olan uygulamalarda özellikle frenleme ve ani kalkış larda bahsettiğini o driverlerin hepside emin olun çakıldı.sebebi ise uygulamaya göre tip model yada marka seçilmemesi. çok yüksek güçlerde driver dışında diğer kompenetlerede büyük görev düşer tabi maliyetten kaçıp konulmuşssa.Örneğin giriş ve çıkış flitreleri,lokal harmonik flitreler (250 kw üsütnde mutlaka olmalı)ve kısadevre dirençleri. .topraklama kablo seçimi uygulamaya göre parametre ayarları.Bunlardan birinde hata yapılırsa yada yanlış uyugulanır ise cihazın performansı ortaya çıkmıyacağına eminim.
Bahsettiğiniz cihazları dışında ben şirketimde ve uygulamalarımda SANTERNO SİNUSPENTA YADA SİNÜS K KULLANIYORUM BENCE DENEYİN yazdıklarımı daha iyi anlıyacaksınız .
SAYGILARIMLA
otomasyon

santerno öneririm teknik dökümanlarına bir bakın santerno sinus penta yada k

bu motorun kompanzasyonu da sonradan sorun olabilir ABB ACS 800 serisinin low harmonic tip drive larını öneririm..zira kendi projemde 1700 kw 690 voltluk bir sürücüyü bu şekilde seçtim.. böylelikle aktif filtre veya motora ayrıca kompanzasyon panosu yatırımı da yapmamış oluyorum..motor için de Elin su soğutmalı tip motor seçtim..tavsiye ederim..

kolay gelsin arkadaşım telemecanique atv71 sürücüsünü öneririm çünki ıpm modül olduğundan dolayı başını ağrıtmayacağından eminim iyi çalışmalar

mrb arkadaşlar bende vaconu öneririm referans olarak derseniz de 1200 kw toz tutma diye bir google da arama yaparsanız karşınıza vacon uygulaması direk çıkar demir çelik referansı illaki iki markada diye tuturan arkadaşlar içinde boşa atılacak para yok zaten kriz vurmuş bütün sektörleri demekden başka bir şey söylemiyorum...saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Geri