4120 f kapak açma tuşu dışında hiç bir ışık yanmıyor

himene

Üye
4120 f kapak açma tuşu dışında hiç bir ışık yanmıyor. kartın girişinde soğutuculu bir pnp mi npn mi ne var söktüm ölçtüm sağlam. başka neden olabilir acaba. 12498681_10206907254752857_1099804723_n.jpg 12498677_10206907254712856_2055754520_n.jpg

teşekkür ederim . bakımcıı .. diyot arızalıydı. ama diyotun aynısını bulamdım ? eşleniğini nasıl buluruz ondan büyük bir diyot taksam olurmu acaba .. pc güç kaynakalarında çok var onlardan taksam olurmu acaba. teşekkürler

olmaz.aynısını bulup takmalısın. istanbul içindeysen bana uğra vereyim.

d
teşekkür ederim . bakımcıı .. diyot arızalıydı. ama diyotun aynısını bulamdım ? eşleniğini nasıl buluruz ondan büyük bir diyot taksam olurmu acaba .. pc güç kaynakalarında çok var onlardan taksam olurmu acaba. teşekkürler
21 diyotunu takmanıza gerek yok.kesip atın o şekilde çalıştırın.

dostum saolun ilginiz için, ben adana ceyhandayım. şimdi yaptım ama sıkma yaptığım zaman suyu boşaltıyor boşaltıyor birden bire devirli dönüyor 1 kaç saniye sonra tekrar birden kazan dönüyor. olmadı yani. :(:(:(:(

arkadasım hemen olmadı etmedı demeyın kartınız sonucta olmus calısmıs yanı ....

makınanın yuksek devır donmesının sebebi motorunuzdan kaynaklanır yada motor soketınde ıslanmadan dolayı oksıt nem oldugundan motorunuzu kontrol ettırmenız gerekıyor buyuk ıhtımal tako jeneratorunde sorun var ................

tako sağlam motor saglam. kartın üzerinde 16 v 33mf kondatörün bacagında lehim çatlamsaı vardı onu tekrar lehimledim. bu sefer makinenin tüm ışıkları yanıyor . başlata bastığımda makine devreye girmiyor. kapıyıda kilitliyor . fakat hiç hareket yok.

tako sağlam motor saglam. kartın üzerinde 16 v 33mf kondatörün bacagında lehim çatlamsaı vardı onu tekrar lehimledim. bu sefer makinenin tüm ışıkları yanıyor . başlata bastığımda makine devreye girmiyor. kapıyıda kilitliyor . fakat hiç hareket yok.
makinayı enerjilediğinde tüm ışıklar direk yanıyorsa işlemci kısa devredirveya kartta kısa devre vardır.

oncekı mesajınızda kartın calıstıgını yazmıstınız ama motor yuksek devır donuyor yazmıstınız.....
siz kartı kurcaladıktan sonra tum ısıkların yandıgını yazıyosunuz buyuk ıhtımalle kartı leyım yaparken kısa devre capak leyım bıraktınız işlemcı kısa devre oldu ugrasmayın bı tamırcıye gosterın ....
motorun ve takonun saglamlıgını nasıl test ettınız tamırcı dıılsınız sonucta ?

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri