400w panel için akü ve şarj kontrol tavsiyesi

nnur

Üye
1* 400w monokristal güneş paneli için marka tavsiyesi verebilir misiniz?
2* 2 adet 12 volt 100 amper akü almak istiyorum. Orbus ve eastman markaları nasıldır?
Bunlar için güneş paneli 24 v olsa , aküleri seri bağlayıp şarj etsek sıkıntı olur mu?
3* 1000 wattlık elektrikli testere ve su motoru çalıştırmak için (aynı anda değil) 1500 watt inverter yeterli mi?
4* Modifiye sinüs inverter elektrikli testere ve su motoruna zarar verir mi?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar.
1*Lexron a class yada tommatech
2*Orbus kullandık menun kaldık
3*Su motoru kaç watt onuda bilmek lazım ama inverter her zaman için beklentileri karşılaması amacıyla bir tık yüksek seçilmelidir.
4*elektrikli testere ve su motoruna zarar vermez.

Merhabalar.
1*Lexron a class yada tommatech
2*Orbus kullandık menun kaldık
3*Su motoru kaç watt onuda bilmek lazım ama inverter her zaman için beklentileri karşılaması amacıyla bir tık yüksek seçilmelidir.
4*elektrikli testere ve su motoruna zarar vermez.
Teşekkürler.
Su motoru da 1000wattlık.
Su motoru ve testere ayrı ayrı zamanlarda çalışacak.
Su motoru veya elektrikli testere modifiye inverterle sorunsuz çalışır mı?

İnverterı tam sinüs almanızı tavsiye ederim çünkü sadece bir testere ve su motoru olarak düşünmeyin biraz para fazla verin ama değer

1* 400w monokristal güneş paneli için marka tavsiyesi verebilir misiniz?
2* 2 adet 12 volt 100 amper akü almak istiyorum. Orbus ve eastman markaları nasıldır?
Bunlar için güneş paneli 24 v olsa , aküleri seri bağlayıp şarj etsek sıkıntı olur mu?
3* 1000 wattlık elektrikli testere ve su motoru çalıştırmak için (aynı anda değil) 1500 watt inverter yeterli mi?
4* Modifiye sinüs inverter elektrikli testere ve su motoruna zarar verir mi?
Panel alırken imkanınız olduğunca yüksek watli panel alın sonuç herzaman hesaplandığı gibi sonuç vermiyor bazen uzun zaman hava bulutlu oluyor.invertor olarak modifiye sinüs inverterler motor kullanımında verimli değiller motorun aşırı ısınmasına sebep olabiliyor verim de düşüyor ben modifiye sinuslu bir inverter ile vantilatör çalıştırdım 3 gün kadar motoru yandı.akilli inverter almanı tavsiye ederim.sarj cihazı olarak mppt almanı tavsiye ederim ama ucuz olanlar sahte mppt olan bir şarj cihazı soğutucu olması gerekir arkasında mppt kullanmaz isen 24v akü şarj edeceksen 250wp gibi bir güç alabilirsin mppt kullanirsan 400 watlara yaklaşabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri