4.8v vidalamayi 12V ile kullanmak.

ozankar

Üye
Selamlar,
elimde pilleri ölü 4.8v sarjli vidalama var. Ben bunu arabada değerlendirmek istiyorum. Pilleri sokup anahtar girişine dogrudan kablo bağladım. Bu kabloyu arabaya taktığımda deli gibi donüyor doğal olarak, bu 12V U nasıl düşünebilirim güç kaybı olmadan? Denemek icin elimdeki 56ohm direnci seri bağladım motor donmedi bile :)

yardimlariniz icin teşekkürler.

bi tane araç şarj aleti bul çıkışlarını bağla kullan.

Araç şarj aleti derken? Akımı yetmez ki.

Selamlar,
elimde pilleri ölü 4.8v sarjli vidalama var. Ben bunu arabada değerlendirmek istiyorum. Pilleri sokup anahtar girişine dogrudan kablo bağladım. Bu kabloyu arabaya taktığımda deli gibi donüyor doğal olarak, bu 12V U nasıl düşünebilirim güç kaybı olmadan? Denemek icin elimdeki 56ohm direnci seri bağladım motor donmedi bile :)

yardimlariniz icin teşekkürler.

İllaki arabada mi kullanacaksin ben dokuz volt adaptorle kulaniyorum gayet iyi arabada kulanacaksan dc dc cevirici yada birkac buyuk diyotu seri baglam yeterli olabilir saygilar

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

İllaki arabada mi kullanacaksin ben dokuz volt adaptorle kulaniyorum gayet iyi arabada kulanacaksan dc dc cevirici yada birkac buyuk diyotu seri baglam yeterli olabilir saygilar

Bilgisayar psu nun 5 v cikisida guzel ve stabil calistirir

evet evde lazım değil ama arabada güzel planlarım var :)
ne kadar büyük diyot.

yükte kaç amper çeker bu alet? ona göre atıyorum 5 tane 7805 paralel bağlasam?

Güçlü bir transistör alıp pot ile sürerek motoru çalıştırabilirsin. Yada beyz voltajını bir zener diyot ile sabitleştirebilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri