4 - 20 mA ve 0-10v - pt100 Hakkında yardım

Öncelikle iyi günler .
Ben yeni yeni Analog giriş öğrenmeye çalışıyorum . merak ettiğim şey ise codesys tabanlı programlarda abb schinieder wago gibi

4 - 20 mA veya 0 -10v un İnteger ve ya Real değerleri

örneğin bir tane 0 - 16 bar 4-20mA basınç transmitteri bağlamak istiyorum , her hangi bir fonksiyon bloğuna yazarken en fazla kaç veya en az hangi değer yazılması gerekio integer veya real olarak . soruyu yanlışta sormuş olabilirm , bu konuda aydınlatırsınız çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Selamlar,

PLC ye bağlayacağınız Analog kart girişine göre PLc içinde Konfigürasyon menusü olacaktır. Bu analog girişinizin çözünürlüğüne göre değerler alabilmektedir. 12bit ise 0...4096 gibi.. Ama genelde bu tür değerleri yazmak için User menüsü adında size bırakılmış bir değer aralığı olacaktır. Bunu 0..100 gibi de kullanabilirsiniz. Tamamen sizin Analog girişi bağladığınız kart veya girişin özellik ayarı ile ilgilidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri