3VDC Motoru Li-ion Batarya ile çalıştırmak

Trollust

Üye
3v dc bir oyuncak motoru eskiden li-ion cep telefonu bataryası ile çalıştırmıştım. Batarya o günden sonra şarj olmuyor yada tutmuyordu diye hatırlıyorum. Şimdi benim elimde li-ion 5v 2a 10000mAh bir powerbank var. Ben bu powerbank çıkışına pervaneli bir motor bağlarsam bu motordan powerbank zarar görür mü ? pervane bağladığım için motora karşı koyduğundan motor zamanla aşırı ısınıyor. Sanırım motorun gücü yetersiz kalıyor. Genelde motorlar Ni-cd bataryalar ile çalıştırılıyor ancak li-ion powerbank bağlarsam bataryasında şişme vs. sıkıntı olur mu ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5 voltluk powerbank ile 3 voltluk bir motoru uzun süre kullanabileceginizi düşünmüyorum.
sizinde bahsettiginiz gibi motor bir süre sonra ısınmaya başlayacak ve ilerleyen zamanda işlevini yerine getiremeyecek powerbank'e bir zararı olacagını sanmıyorum

5 v güç kaynağı motorun ömrünü azaltacaktır. Batarya ile ilgili bir problem olacağını sanmıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri