3VDC Motoru Li-ion Batarya ile çalıştırmak

Trollust

Üye
3v dc bir oyuncak motoru eskiden li-ion cep telefonu bataryası ile çalıştırmıştım. Batarya o günden sonra şarj olmuyor yada tutmuyordu diye hatırlıyorum. Şimdi benim elimde li-ion 5v 2a 10000mAh bir powerbank var. Ben bu powerbank çıkışına pervaneli bir motor bağlarsam bu motordan powerbank zarar görür mü ? pervane bağladığım için motora karşı koyduğundan motor zamanla aşırı ısınıyor. Sanırım motorun gücü yetersiz kalıyor. Genelde motorlar Ni-cd bataryalar ile çalıştırılıyor ancak li-ion powerbank bağlarsam bataryasında şişme vs. sıkıntı olur mu ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
5 voltluk powerbank ile 3 voltluk bir motoru uzun süre kullanabileceginizi düşünmüyorum.
sizinde bahsettiginiz gibi motor bir süre sonra ısınmaya başlayacak ve ilerleyen zamanda işlevini yerine getiremeyecek powerbank'e bir zararı olacagını sanmıyorum

5 v güç kaynağı motorun ömrünü azaltacaktır. Batarya ile ilgili bir problem olacağını sanmıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri