300 kVA'lık UPS'in Giriş Sigortası

kemalbnc

Üye
İyi günler. 300 kVA'lık UPS alacaz. Giriş sigorta değerimiz ne olmalı? Ben 500A diye düşünüyorum yanılıyor muyum?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
500 amp. işinizi görür doğru düşünmüssünüz 455.9 gibi çıkıyor iyi çalışmalar

Sağolun teşekkür ederim. Bi sorum daha vardı. UPS ana çıkış sigorta değerim ne olmalı? Tamam normal şartlar altında o da 500A'lik olmalı ama selektiviteyi sağlamak amaçlı birşey yapmam gerekiyor mu?

şöyle yapsanız olur galiba iki tane aynı marka ayarlanabilir tmş ile giriş 500 çıkış 450 ve açma zamanlarını giriş 1 sn çıkış 0.7 olarak sanırım problemin çözülür markaların aynı olması karakteristik için önem arzeder iyi çalışmalar

o zaman ikisi de 500 A olsa fakat çıkışı 0.7 olarak ayarlasak yine aynı hesap olur. o daha erken açar. çünkü akım 455 gibi bi değer çıkıyor. 450 A kullanırsak bu durumu göz ardı etmiş oluruz. tabi bunlar fikir:))

zaten tmş kullanılacağı için 5.9 amp i tmş kabul eder zaten %1.3 geçmiş olursunuz bu da çok dikkate alınacak bir değer değil diye düşünüyorum saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri