3 Fazlı Bir Motora Kontaktörle Yol Verme Yardım

merhaba benim ufak bir çalışmam var 3 fazlı bir motora kontaktörle yol verecem bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz elimde olan malzemeler
siemens 3tf4222
start butonu üzerinde vida yerlerinde birtanesinde 3 no bir tanesinde 4 öbür ikitane vida yerindede bir şey yazmıyor
stop butonu 1 nc öbürsünden 2 diğer ikisindede bir şey yazmyor bunların bağlantı şekillerini detaylı anlayacak şekilde yazarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

merhaba benim ufak bir çalışmam var 3 fazlı bir motora kontaktörle yol verecem bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz elimde olan malzemeler
siemens 3tf4222
start butonu üzerinde vida yerlerinde birtanesinde 3 no bir tanesinde 4 öbür ikitane vida yerindede bir şey yazmıyor
stop butonu 1 nc öbürsünden 2 diğer ikisindede bir şey yazmyor bunların bağlantı şekillerini detaylı anlayacak şekilde yazarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

yeğenim.
start ve stop butonların da 2 kontak vardır.önce şunu belirteyim.Normal Open baş harfleri yani no bu normalde açık kontak.her kontağın iki kablo bağlantı yeri vardır.birine 1 karşısındaki bağlantısı 2 ile numaralandırılır.sonuçta 1 ve 2 NO kontaklarıdır.diğer kontak gurubuda 3 ve 4 normal closed.yani NC normalde kapalı kontak gururdur.açık kontakları hareket vermek kapalı kontaklar da durdurmak içindir.forum da elektrik motorları bölümünde detaylı bağlantı şemaları mevcuttur.3 faza 1 er adet sigorta koyacaksın.bir adet termik role koyarak gerekli kumanda devresini olşturmalısın.kolay gelsin

Sn bu işten az geri dur kardeşim önce bilen birisi ile bir kez devre kur sonrasında kendin yaparsın

ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞIN İŞİN USTASI OLMA...

Sn bu işten az geri dur kardeşim önce bilen birisi ile bir kez devre kur sonrasında kendin yaparsın

ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞIN İŞİN USTASI OLMA...

teker79 kardeşim ne diye gencin hevesini kırıyon.merak etmiş 15 18 yaşında değilki.acemilik yapsın.çıraklığını yapmasa da ustası olsa kötümü olur yeğenim.belki birşeyler biliyordur kendinde o cesareti görüyordur.kullandığı kelimelere dikkat ettim bayağı teknik konuşunca bende yardımcı olmaya çalıştım.ben ortaokul son sınıfında dedemden kalma ölçü aleti(hediye etmişti)ONUNLA 220/48 VOLT TRAFOYU 12 VOLTA İNDİRDİM.o zaman la dergiler bulmuştum hala saklarım onları.kimseden ustalık görmeden ve kimseye çıraklık yapmadan.orda kafama koydum ve bu mesleğe girdim.zamanla elektronik zamanla plc zamanla iletişim gibi konulara girdimeğer dünüm bugünden farklı değilse(özür bu söz kendime)hayvandan ne farkım olurki mantığı ile hep ileri hep ileri dedim bu duruma geldim.eğer çevreme yardımım dokunursa ne mutlu bana.diskiribilgin yeğenim yolun açık olsun.3 kere kontrol et bir kere uygula.teker79 sende yeğenimsin bana kızma nolur ok mi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri