3 faz ve bunlardan kaynaklanan arızalar

arkadaşlar bizim evde çok garip bir durum var mutfak ve oturma odasnda herşey yolunda fakat diyer yerlerde elektirik yok kontrol ettim 3 fazdan 2 si sorunlu sebep ne olabilir ve nasıl çözülebilri

Sn.adamınbiri ,2 faz sorunlu ne demek?Eğer 2 faz yok ise bu fazlardan beslenen yerlerde de enerji olmayacaktır.

sayın adamınbiri tknsyen inde deği gibi iki faz sorunlu nedemek anlamadım.
evinizde üç faz trifaze elektrik olduğunu söylemişsiniz bu nadir karşılaşılan bişey
sorunun fazlarda olma olasılığı çok düşük eğer dediğiniz gibi trifaze elektrik kullanıyor iseniz

evin bir bölümünde elektrik kesik olduğuna göre büyük olasılıkla ya sayaç giriş ve çıkış otomatlarınızda sorun vardır veyahutta daire içi dağıtım otomatlarında sorun vardır.

<<<<<saygılarımla>>>>

evet tam olarak bizim sorunumuzda bu bu 2 fadan beslenen yerlerde enerji olmaması bu sorunu çözmek içinde bu 2 faz ı normal çalışır duruma getirmek bunun için neyapabilirm yardım bekliyorum

basedilen sanırım farklı bir faz değil linye sigorta çıkışları, buvat bağlantıları (korozyon ya da gevşek bağlantı) kontrol edilmeli.....vs

Sn.Adamınbiri;
Öncelikle apartmada oturuyor iseniz,binanın genelinde bu sorunun olup olmadıgını kontrol etmelisiniz,şayet ana girişe 2 faz gelmiyor ise dogal olarak diger abonelerdede aynı sorun açıga çıkmalı.Buda dagıtım trafosu ile sizin binanın arasındaki sorundan dolayı oluşur.T.E.D.A.Ş.'a bildirmeniz yeterli onlar sorunu çözümleyeceklerdir.
Yok eger sıkıntı sadece sizin dairede ise,sayacınızın girişindeki sigortadan başlayıp,dairenizdeki sigorta kutusuna ordanda dagıtım buatlarına teker teker bakmanız gerekecek,mutlaka bir yerde temassızlık yada kopukluk ( v.b. durumlar ) vardır.
Saygılarımla;

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri