3.5 hp koşu bandı motoru çalıstırma

grall

Üye
Selamun aleykum

Yardiminiza ihtiyacim var

(Forumlara baktim benzer konu var ama aynindan bulamadim)
Elimde çok ucuza aldigim resimdeki kosu bandı motoru var. (180 volt. 6.5 amper yazıyor)sutunlu matkap veya tornada calistirmak istiyorum
IMG_20220314_191751.jpg

Dimmer ve köprü ( ile çalısmasina baktim guzel calisiyor ama cok uğulduyor, kart bulamadim , elektirik bilgim yetersiz.
Sorum şu:
elimde Mikrodalga trafosu var, bunun sekonder sargısını yeniden sarıp 180 volt cıkış alsam(hatta 60,120,150, 180 volt kademeli), köprü diyot(kbpc 3510) ve kondanstor ile verim alabilirmiyim( hangi kondanstoru secmeliyim? ) Trafo 900 wat civarı girisi var acaba dayanımı nasil olur?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/180-volt-koşu-bandı-için-motor-sürücüsü-yapımı.132230/

Bu konu ürün motoru satın , size uyğun istek motoru almanız .

Bu videyo seyretmişiniz .

Bu videoyu seyretmemişiniz .

İkisinide izlemistim ,faydalı tesekkur ederim, gene benzerini izleyerek punta makinesi yapmistim, yuksek voltaj devilde 180 volt almak amac,
satıp uygununu almak aklima geldi fakat (motoru 150 tl ye aldim,), devir ayari olmasi tornada cazip geldi , olmazsa sutunlu matkaba takicam .

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Hocam dimmerle+ kbp3510 la çok uğultu yapiyor ve yüke binince devir baya düşecektir, daha sorunsuz ve stabil ve ucuza calışırtirma gayretindeyim. Olursa tornaya, olmazsa matkaba takacam
güzel insan tornada devir ayarı var da ama hangi tornada ( eğer ahşap torna ise tamam ama metal torna ise devir değil dişli sistemi vardır. ayrıca hangi matkap olursa olsun hepsinde dişli sistemi vardır devir ayarı olsa bile) ve o motor DC kullanırken 2 kere düşün.

güzel insan tornada devir ayarı var da ama hangi tornada ( eğer ahşap torna ise tamam ama metal torna ise devir değil dişli sistemi vardır. ayrıca hangi matkap olursa olsun hepsinde dişli sistemi vardır devir ayarı olsa bile) ve o motor DC kullanırken 2 kere düşün.
Ustam dc için iki kere düşün demissin, acıklarmısin neden boyle dedin? Randumanlı olmaz mı?

boşta motor döndürmeyeceksin, yükte çalışacak. matkap ta yapsan torna da yapsan redüktör kullanmalısın, ve sürücü kartı da. düşük devirdeki yaptığın işlerde çok güç kaybedersin. her motor her işi yapmaz, işe uygun motor seçmek daha doğrudur. yaptım oldu ile bu işler olmaz.

boşta motor döndürmeyeceksin, yükte çalışacak. matkap ta yapsan torna da yapsan redüktör kullanmalısın, ve sürücü kartı da. düşük devirdeki yaptığın işlerde çok güç kaybedersin. her motor her işi yapmaz, işe uygun motor seçmek daha doğrudur. yaptım oldu ile bu işler olmaz.
tavsiyeniz içinTeşekkur ederim, bunlar önemli bilgiler, herkeste paylaşmaz, öğretmez farkındayım.
torna, kendin yap tarzi amator bir sey kaba kısmı bitmek üzere. Kasnak 1/10 devri düşürecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri