2D-3D GÖRÜNTÜ İŞLEME

Arkadaşlar görüntü işleme ile ilgilenen varsa yardımcı olmaya çalışabilirim.

merhaba , görüntü işleme derken cnc router ile ilgili mac 2 konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim

bu konuyu actığınız iyi oldu tesekkurler.ben 8 kamera kullanarak bir kapalı alanı izlemek istiyorum.yazılım olarak ne kullanılabilir, webcam de kullanabilirim ama yazılım önemli tabii birde muhtemelen usb kablo kullanacağım ama ozaman da mesafe problemi olabilir.çünkü hattın uzunluğu 20m. den biraz uzun olacak....

merhaba ben görüntü netleştirme üzerine araştırma yapmaktayım.Bunun için YSA çok katmanlı ağının kullanıldıgını öğrendim.Şuan Visual Basic ve YSA egitme ve ögrenmesini sağlamayı ögreniyorum.görrüntü netleştirme için görünütü işlemede nereden başlanılmalıdır??

merhaba ben görüntü netleştirme üzerine araştırma yapmaktayım.Bunun için YSA çok katmanlı ağının kullanıldıgını öğrendim.Şuan Visual Basic ve YSA egitme ve ögrenmesini sağlamayı ögreniyorum.görrüntü netleştirme için görünütü işlemede nereden başlanılmalıdır??

Matlab Simulink yazılımına baktınız mı?

Merhaba.

Bir jant fabrikasında hattan gelen jantların üstten fotoraflarını çekip proğramın hafızasındaki resimlerle eşleştirip hangi numaralı jant olduğunu plc ye çıkış verebilecek bir yazılım ve donanım mümkünmü mümkünse nasıl yapılabilir detaylı bir şekilde anlatabilirmisiniz.Donanım ve yazılımı hangi dilde ve araçta gerçekleştirilebilir.

Saygılarımla.

Sn. life_2834,

PLC ile çok fazla uğraşmadığımdan bilemeyeceğim ancak "pixel by pixel comparison" başlığı altında birçok çalışmayı internette bulabilirsiniz. Örneğin TortoiseIDiff yazılımını inceleyebilirsiniz.

Daha önce de foruma yazmıştım, ben de bir aralar ilgilenmiştim ama kısmet olmadı. Buna benzer bir uygulama yapmak istemiştim ve bunun için de Matlab'i kullanmayı tercih etmiştim. Matlab'in gömülü sistemler ve görüntü işleme performansı gerçekten iyi. Ancak bazen Simulink'te eski kartların tanıtılması ile ilgili problemler çıkabiliyor. Yine de Image and Video Processing ve Embedded Systems ürünleri dünya genelinde çok tercih edilen ürünlerdir.

Her ne kadar böyle anlatmak kolay olsa da çok emek harcamak gerekiyor. :) En azından benim planlamamda öyleydi, 3-4 ay sadece teori kısmının hazırlığı vardı.

Keşke daha fazla bilseydim ve size daha fazla anlatabilseydim ama dediğim gibi ben de fazla vakit ayıramadım. Merak ettiğiniz veya ilgilendiğiniz algoritmalar olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Umarım size yol göstermesi için işinize yarar.

Saygılarımla,

Merhaba.

Bir jant fabrikasında hattan gelen jantların üstten fotoraflarını çekip proğramın hafızasındaki resimlerle eşleştirip hangi numaralı jant olduğunu plc ye çıkış verebilecek bir yazılım ve donanım mümkünmü mümkünse nasıl yapılabilir detaylı bir şekilde anlatabilirmisiniz.Donanım ve yazılımı hangi dilde ve araçta gerçekleştirilebilir.

Saygılarımla.

Bu çözümü illa kendiniz mi oluşturmak istiyorsunuz. Yani kendinizin oluşturacağı bir yazılım, kamera ve diğer ekipmanlar ile. Zira hazır olarak satılan sistemlerin çoğu sizin isteğinize cevap verebilir.

Bu iş için profesyonel kamera sistemleri kullanmak lazım. çok sıkıntılı bir uygulama,yazılılım kameranın markasına göre değişir.
sistemi yerinde inceleyip size fiyat bilgisi verebilirim,

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,547
Kullanıcılar
450,545
Son üye
space1356

Yeni konular

Geri