270 derece boyunca belirlenen 3 konumda sensörler yada switchle durma devam etme

Birseyadam

Üye
270 derece dönen bir kafayı 90 derece aralıklarla 3 konumda durdurma ve davam ettirmem gerekiyor. 3 konumda da switch koyduğumda kafa 2. İstasyona geldiğinde switch açtığı için 3. İstasyona yada 1. İstasyona alamıyorum. Nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
vaviyen anahtar şekillerini inceleyin bir fikir verecektir size.

vaviyen anahtar şekillerini inceleyin bir fikir verecektir size.
Inceledim ancak şunu söylemeyi unuttum. Motoru iki yöne döndürmek için iki buton kullandım. Örneğin sağa dönmesi için butona basılı tutuyorum ve dönmemeye başlıyor. Switche geldiğinde duruyor ancak tekrar butona bastığımda ilerletmek için nasil bir basit bir çözüm bulabilirim

Bende yabancı bir sitede görmüştüm vaviyen bağlantı ile bu şekilde bir çalışma vardı adını unuttum.
Aslında bu tarz videoları incelerseniz size baya bir bilgi verecektir. özellikle yabancı kişilerin videolarını izlerseniz çok daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Switch kontağını bir NO ve bir NC olarak tasarlamayı deneyin.

Ters zaman rolesi kullanarak devreyi yeniden tasarlayin.

Inceledim ancak şunu söylemeyi unuttum. Motoru iki yöne döndürmek için iki buton kullandım. Örneğin sağa dönmesi için butona basılı tutuyorum ve dönmemeye başlıyor. Switche geldiğinde duruyor ancak tekrar butona bastığımda ilerletmek için nasil bir basit bir çözüm bulabilirim
Merhaba,
Çizim ile, detaylı anlatabilirseniz çözüm bulunabilir Röle kullanılarak yapılabilir.

Son düzenleme:
3 konum 2.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri