2600 motor sıkmada sesli

hasçel

Üye
arkadaşlar arçelik çm 2600 motor sesli olduğu için söktüm.rulmanlarını ve kömürlerini değiştirdim.ses sorunu tamamen çözülmedi.kollektörun üzerindeki naylon folyo yırtılmış yada erimiş.yırtılan naylon folyonun yerine ne kullanabilirim.önerilerinizi bekliyorum ve teşekkür ediyorum.

yırtılan folyoyu temizleyip yerine tek tur koli bandı sardım.ses kesildi.daha iyi fikirlerinizi lütfen paylaşalım

arçelik 2600 çamaşır makinesi sıkma işlemini çok gürültülü gerçekleştiriyor.. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

arçelik 2600 çamaşır makinesi sıkma işlemini çok gürültülü gerçekleştiriyor.. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?
Öncelikli olarak sesin kaynağını belirlemek gerekiyor.2600 model makina en az 12-13 senelik çelik kazanlı makina.kayışı çıkartıp elle tamburu hızlı çevirince kaba ses gelirse kazan rulmanlarını ve keçesini değişmesi gerekecek.Yada tamburu elle çevirince çok rahat ve sessiz dönüyorsa tahliye pompasını ve amortisörleri değiştirince sorun giderilebilir.İşin içinden çıkamam diye düşünürseniz tamirci çağrın,arıza tespiti yaptırın.kolaygelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,224
Son üye
Emir123123

Yeni konular

Geri