Siemens E10-16 model çamaşır makinası sıkma yapmıyor.

@paskomya üstadın dediği gibi kart arızası gibi duruyor.Resmini yollarsanız size yardımcı olalım.

Ekli dosyalar

• WIN_20230303_14_02_29_Pro.jpg
    WIN_20230303_14_02_29_Pro.jpg
    234.4 KB · Görüntüleme: 8
  • WIN_20230303_14_02_57_Pro.jpg
    WIN_20230303_14_02_57_Pro.jpg
    182 KB · Görüntüleme: 8
ni9mckx.jpg

Bu triac'ları ölçün ve röleleri değiştirin.Resim net olmadığı için detaylı göremedim.

Ekli dosyayı görüntüle 96250

Bu triac'ları ölçün ve röleleri değiştirin.Resim net olmadığı için detaylı göremedim.
Triyaklari ölçtüm sağlam görünüyorlar.Triyaklarin birinden şüphelendim T1ve T2 ayakları arasında Kohm civarı değer gördüm söküp dışarıda ölçtüm oda sağlam çıktı.Röleleri söküp dişarıda bobinlerine 9 VDC verip kontaklarinin açılıp kapandığını gördüm.Kartın üzerinde eprom ve işlemci var.Yazılımla alakalı bir sorun olabilir mi sizce?Zira hangi programa alırsam alayım kısa yıkama yapıyor ve sıkmadan bırakıyor.

resimlerde net görmüyorum, orada 7 bacaklı olan entegre var, onu değiştirmeye dene.

Tüm mesajları okumadım ancak bazen gider pompa motoru çalışıyor gibi gözükür ve hatta çalışıyordur ancak aslında sağa sola hareket ediyor veya yüke bindiğinde dönmüyor olabilir. Genelde iç kısmındaki mıknatısa su doluyor ya da yıllar içerisinde deforme olabiliyor. Sağlam bir gider pompa motoru takmanızı tavsiye ederim. Bu aşamaları aştıysanız karta bakmak lazım.

Tüm mesajları okumadım ancak bazen gider pompa motoru çalışıyor gibi gözükür ve hatta çalışıyordur ancak aslında sağa sola hareket ediyor veya yüke bindiğinde dönmüyor olabilir. Genelde iç kısmındaki mıknatısa su doluyor ya da yıllar içerisinde deforme olabiliyor. Sağlam bir gider pompa motoru takmanızı tavsiye ederim. Bu aşamaları aştıysanız karta bakmak lazım.
Boşaltma pompası suyu boşaltıyor.Pompada problem olsa suyu boşaltamaz diye düşünüyorum.Çıkma bir kart buldum,gelince takıp deneyceğim.Sonucu yazarım.Paskomya üstadın söylediği Tny 264gn yedi bacaklı switching entegreyi ölçtüm sağlam görünmesine rağmen değiştirdim.Ariza devam ediyor.Karti denedikten sonra olmazsa pompayı da değiştireceğim.Gerekirse makinadaki bütün parçaları sırayla değistirecegim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri