26 yaşında mühendislik okumaya kalkışmak

Üniversitede öğrenci iken 35 yaşlarında bir abimiz vardı .Evliydi ve çocukları da vardı. Devlete bağlı bir kurumda tekniker olarak çalışıyordu. Bölüm ikinci öğretim olduğu için mesaisi bittikten sonra 90 km uzaktan derse gelip gidiyordu. Çok azimliydi. Dersler tam ingilizceydi .Zaman zaman zorlansada kimse de onun gibi düzgün not tutamıyordu. Çünkü dersi tam anlamakta zorlandığı için notlarını sonradan temize çekiyordu. İyi bir ortalama ile mezun oldu kendisi. Demek istediğim azmin elinden bir şey kurtulamıyor. Biraz dişini sıktı ama şimdi meyvesini yiyor.

1996 Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunuyum.

Merhaba, Derhal başlayın, daha çok okuyup öğrenme azminizi hiçbir şey engellemesin. 26 yaş nedir ki ? Hatta mühendisliğin yanında işletme derslerini de açık öğretimden devam ediniz. 30-35 yaş arası hem pratik hem de mühendislik bilgileri ile donanmış olursunuz. Yolunuz açık olsun.

Hocam anlattiklariniz bana ilham veriyor

Üniversite sınavı için hazırlıklara başladım Allah'ın izniyle . Cevabınız için sağolun

38 yaşında mühendislik tamamlama ile elektrik elektronik mühendisliği bitirdim.2005 yılında başladığım elektrik elektronik mühendisliği Yüksek lisansı bitirdim. Asla vazgeçme

38 yaşında mühendislik tamamlama ile elektrik elektronik mühendisliği bitirdim.2005 yılında başladığım elektrik elektronik mühendisliği Yüksek lisansı bitirdim. Asla vazgeçme
Üstadım merakımdan soruyorum şuan mühendislik icra ediyor musunuz

Şu an teknik öğretmen olarak çalışıyorum yaz staji var 1 ay sonra diplomayı alınca uygun bir fırsat ve zamanda istifa edeceğim o zaman iş aramaya başlayacağım
Yolunuz açık olsun hocam, insan gerçekten isterse yapamayacağı şey yok onu anladım valla. Çok cesur bir adım tebrik ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…