220 Voltu 110 Volta Dönüştüren Cihazlar.

akkor ampul en eski en güvenilir test aletidir, çünkü kalibrasyonu insan gözü yapar ve verdiği parlaklığı anlamak ustalık ister. boş voltaj: ölçü aleti 220 voltu gösterdi, akkor ampul ise yanmadı işte size boş voltaj, dijital yanıldı analog mekanik ölçü yanılmadı
20210911_160133.jpg
20210911_160238.jpg
20210911_160737.jpg

Son durum:
Akkor ampulu 110 Volt çıkışlı dönüştürücüye taktım, yanması ve sönmesi bir oldu, şimşek gibi. Ve dahada yanmadı.
Sonra dönüştürücüyü multimetreyle ölçtüm, önceden 217 Volt, 218 Volt gibi değerler çıkmasına rağmen bu kez hep 0 Volt çıktı.
Ampulü normal 220 Volt ile denedim, yaşıyor mu diye, evet yaşıyor.
Yorum : Adamlar bana 220 Voltu 0 Volta dönüştüren cihaz satmış olabilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok ilginç. @paskomya ustanın dediği gibi üründe bir imalat hatası olabilir. Satın aldığınız yer ile temasa geçmekte fayda var. Geçmiş olsun.

cihazın içini açma imkanı var mı? çinliler içine kimbilir ne koydu.

cihazın içini açma imkanı var mı? çinliler içine kimbilir ne koydu.
Evet, merak ettiğim için ilk aldığımda açmıştım, normal trafo vardı, bir anormallik görünmüyordu. Ancak yanık kokusu değil ama insanın burnunun dayanma sınırını epey zorlayan çok keskin bir elektronik devre kokusu gibi bir şey kokuyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri