220 V DC Motorun Hız Kontrolü

ustam opto küplerin degeri nedir ne olmalı ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hocam aslında olay daha kolay ama dimmer devresi gibi sadece köprü diyot kullacak bu kadar basit iş..

Kılasik dimmer devresi ve yük bağlantısı .. yerine köprü diyot un ac uçları bağlancak.. köprüdiyod un artı ve eksi çıkışı motora gidecek bu kadar bitti..

dimmer le gerilimi düşürüp köprü diyotlada dc yapıcaz dediginden bunu anladım yani gerilim düşünce devir de mi düsecek motorun üzerinde 220 dc v yazıyor yani 150v dc ile calışır diyorsunu öle mi

devreyi yapınca göreceksin.. öğle değil ama .. daha değişik bir durum.. devreyi yap.. ve uygula burda konuşmak bişey değiştirmeyecek..

efesu devreyi yapıcam da devredki trofa var onun degerleri yazmıyor onun yerine oplokotör kualan dedi gezer arkadaş ama onunda degerini bilmiyorum orda takıuldım sekilde

sn.faruk faruk devreyi yapmadıysanız daha birşey sorucam sadece devir kontrolümü yoksa yönde değişsin istiyormusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri