200kw'lık güç için kompanzasyon.

gercekten sıze mınnettarım son olarak ta otomotık dagılım uzerınde bılgınızden faydalanmak ıstıyorum yanı 55 kw rı bu sekılde dagıtım yaptınız 75kw 150 kw 250 kw 300 kw 400 kw 500 kw 600 kw bır kactane ornek yada dagıtımı nasıl yaptıgınızı daha acık yazarsanız sevınırım bu arada sıze gercekten mınnettarım bu bılgıler bana ısımde ılerı ye donuk olarak çok faydası olacagına ınanıyorum yanı gucu hesaplayıp hazır pano almayıp kendımızde uretebılırız balkı ılerıde tabı sımdı yenıyız daha cok sağolun tesekkurler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Slm dedıgınız gıbı yapmaya calıstım ama ben kullanamadım gıbı hesap makınesınden bılımsel dedım arccos dıye bır sey yok cosh cos var tanh tan var fi1 dedıgınız bırımı hıc bulamadım fakat fı q ımış oda hesap makınasında yok yanı bır turlu ulasamadım sımdı cos se bastım sonra 0,83 dedım yanı yapamadım

İnv. tuşu olacaktır hesap makinesinde. Ona bastıktan sonra cos tuşuna basın. fi1 dediğimiz bizim cosfi değeridir. 1 olmasıda yükseltmek istediğimiz cos değeri olduğunu gösterir.

Sayın genc arkadas sız bır ornek yaparak yanı nereye basıyorsanız ne yazıyorsanız burayada yazarak belkı bole daha cabuk cozerımm

Of buldum hocam buldum cok sağolun cok tesekkurler mınnettarım her sey ıcın sağolun

Moderatör tarafında düzenlendi:
burada cosfi99 ise tanfi=0,014 olmayacakmı ben hesapladım ama paylaşımı çok beğendim

burada cosfi99 ise tanfi=0,014 olmayacakmı ben hesapladım ama paylaşımı çok beğendim

cosfi= 0,99 için tanfi=0,14... 'dür.
Ama cosfi=0,9999 ise tanfi=0,014'dür.

tanfi demek, fi açısının karşı dik kenarının, komşu dik kenarına oranı demektir. Güç üçgenine göre reaktif/aktif demektir.

tanfi=0,14 ise reaktif tüketimin aktif tüketime oranı %14 demektir.
tanfi=0,014 ise reaktif tüketimin aktif tüketime oranı %1,4 demektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri