20 kw motor kalkış akımı 120 amper ve soft sürücü

gunalp

Üye
Yıldız üçgen bir motor mevcut
Kanatlı salyangoz tipi fan motoru
Direk üçgen bağladım
İlk kalkışta 120 amper çekiyor
Sonrasında 20 amper ile çalışıyor
Bir soft sürücü ile sürmek istiyorum
Marka ve model olarak ne seçmeliyim
Start stop bütonu koymak istiyorum
İllaki kontaktör olmalımı
yoksa sürücünün aç kapa özelliği varmıdır

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gunalp arkadaş her hangi bir markanın en ucuz serisi frekans konvertörünü al. Girişine 50A sigorta bağlarsın. Motorun etiketinde 400V bağlantısına göre bağlarsın. Her sürücüde start,stop vb giriş ler vardır. Kolay gelsin.

Teşekür ederim
Ancak şunu anlamadım start stop işini sürücü mü yapıyor yoksa kontaktör olmak zorundamı

Sürücünün digital inputlarini kullanarak start stop yapabilirsin.kontaktore gerek yok.kullanacagin sürücünün manuelinde kullanma kılavuzunda gerekli bilgiler vardır. Manuel ini güzel incele.

Orta kalite bi ürün seçsek ne seçmeliyiz
Tavsiyeniz ne olabilir
Soft sürücülerden hiç kullanmadım

(Kanatlı salyangoz tipi fan motoru ) yazdığın için, kendi satış ve servisi yaptığımız markanın yani Danfoss markasının FC-51 veya 101 serisini kullanabilirsin.

Siemens 3rw3036 22 kw lık bir cihaz ile
18 kw lık bir motor sürdüm
Cihazın girişinde. önce ve sonra akım değerleri ilk kalkış ta yani ilk 5 saniyede 128 amperden
Aşağıya doğru sönümleniyo
Bana tuhaf gelen bu akım değerini girişten de aynı ölçüyor olmam oldu
Herhangi bir bağlantı hatası yok
Bu durum normalmi sizce ?

Sonuçta motor sürücü olmadan da kalkıyor idi
Sürücünün bu 128 amperlik ilk darbede daha etkin bir görev alması gerekmez mi

Pot 1 zaman 5 saniye
Pot2 u değeri 40-%100 scalasında 50 civarı

Gunalp softstarter kullanıyorsun söylediklerin normal şeyler. Forumdaki softstarter nedir bölümünü okumanı isterim. Ayrıca ekteki dokümanı incelersin. Frekans konvertörlerinde giriş ve çıkış akımları farklı ölçüm yaparsın.

Ekli dosyalar

• AC Motorlar Için Farkli Yol Verme Metotlari.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 21

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular