2 Yılık bölüm tavsiyesi, arada kaldım

turok289

Üye
Merhaba arkadaşlar 2 yıllık bölüm tavsiyesi isteyeceğim sizlerden gerçekten çok ama çok ara da kaldım.

lisede, Haydarpaşa endüstri meslek makine teknolojisi cnc bölümü mezunuyum, freze, torna, gibi araçları az çok biliyorum, kumpas ile ölçü alma vermeyi biliyorum ve tesviye yapmayı. bölümümü iyi notlarla bitirdim.

Şimdi ben uçak teknisyeni olmak istiyorum tamir, mekanik parçalara ilgim var ama aynı zaman da bilgisayara ve raylı sistemlere de ilgiliyim.

Mekatronik diyenler var onu da yazabilirim ama iş imkanı yok diyorlar.

Havacılık sektörü pandemiden dolayı alım yapmıyor okusam bile açıkta kalma durumum var.

Bilişim sektöründe matematik olmazsa olmaz, 4 yıllık okumalısın diyorlar kafam karışıyor.

Raylı sistemler hakkın da bilgim yok nasıl makinist olurum, nasıl yaparım bilmiyorum.

2 yıllık sağlık sektörü okuyabilirim ama ben kendimi da ha çok sürekli geliştirebileceğim teknik bir meslek istiyorum.

Bilgisayar programcılığı kazanmıştım askerlikten dolayı gidemedim.

1 sene endüstriyel kalıp atölyesinde çalıştım kalıp ilgimi çekmediği için bıraktım.

çok ara da kaldım yardım edin bana.

Ekli dosyalar

• WhatsApp-Image-2020-11-04-at-13.05.11-360x270.jpg
    WhatsApp-Image-2020-11-04-at-13.05.11-360x270.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 25
Havacılık üzerine çok fazla bölüm açıldı ve boşta bekleyen tanıdıklarım var. Şevkini kırmak istemem ama eğer beyaz yaka olmayacaksan TR gibi ülkelerde alacağın maaş belirli bir standarttadır. Maalesef bende dahil nüfusun büyük bölümü sevmediği işlerde çalışıyor geçim derdi yüzünden. O yüzden sana tavsiyem geçen senenin ortaöğretim kpss tercih kitapçığını al hangi bölümler düşük puanla alım yapmış incele ona göre bi bölüm yaz gir.

Mrb endustriyel alanda uzmanlaşmak istersen otomasyon, bt ,mekatronik, yazılım,makina tasarım derim.sanayicilerin yabancı yatırıma harcadıkları miktarları bilsen şaşarsın inan.O yuzden yerli yatırım ve yerli insan gücü aklı gereklidir.bunun yoluda otomasyonda yetişmiş değerli insanlar yetişmesidir.

Ya arkadaş amele olmaya ne kadar meraklısınz ya..elektrik makina mekatronik kalıp..alacağın maaş belli..üstü yok yani..git sağlık oku radyoloji falan..kpss den atan..2 yıllık bir cacık olmaz bari 4 yıllık bitir birisini

Ya arkadaş amele olmaya ne kadar meraklısınz ya..elektrik makina mekatronik kalıp..alacağın maaş belli..üstü yok yani..git sağlık oku radyoloji falan..kpss den atan..2 yıllık bir cacık olmaz bari 4 yıllık bitir birisini
Bütün teknisyenlere amele demek? teknisyenler olmadan o uçağa , arabaya, gemiye binemiyorsun bir cihazın bozulunca teknisyen onarıyor ve sen amele diyorsun .
Mrb endustriyel alanda uzmanlaşmak istersen otomasyon, bt ,mekatronik, yazılım,makina tasarım derim.sanayicilerin yabancı yatırıma harcadıkları miktarları bilsen şaşarsın inan.O yuzden yerli yatırım ve yerli insan gücü aklı gereklidir.bunun yoluda otomasyonda yetişmiş değerli insanlar yetişmesidir.
hocam tavsiyenizi düşüneceğim robotlar ilgimi çekmiyor değil.

Son düzenleme:
Bütün teknisyenlere amele demek? teknisyenler olmadan o uçağa , arabaya, gemiye binemiyorsun bir cihazın bozulunca teknisyen onarıyor ve sen amele diyorsun .

Lafın gelişi işte anla da..bizde elektrik teknikeri sayılırız..ama değerin yok işte onariyorsun ama ne maddi ne de manevi anlamda karşılığı yok..süper ötesi bişi olman lazım ki kıymetin bilinsin..ben tavsiye de bulundum..gerisi sana kalmış.

Elektrik yüksek okulunu bitirdim, EKAT belgesinide aldım ,gene elektrikçiden öteye görmüyorlar .Amelelik bu mesleğin kaderinde var . Bide taşeron belası

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri