2 yönlü motora zaman rölesi ile yön verme

Haskaraca

Üye
Arkadaslar merhaba

Elimde ac 220 v 6 w bir motor var motorda kutuplari yer degistirince yön degisiyor zaman saati ve 2 adet limit switch kullanarak motora yön vermek istiyorum motor belli bir süre döndükten sonra switch duracak 1 saat sonra diger tarafa dönmeye baslayacak ve belli bir sure gittikten sonra gene switch sayesinde duracak
Yardimlariniz icin tesekkurler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaslar merhaba

Elimde ac 220 v 6 w bir motor var motorda kutuplari yer degistirince yön degisiyor zaman saati ve 2 adet limit switch kullanarak motora yön vermek istiyorum motor belli bir süre döndükten sonra switch duracak 1 saat sonra diger tarafa dönmeye baslayacak ve belli bir sure gittikten sonra gene switch sayesinde duracak
Yardimlariniz icin tesekkurler
Neden kontaktör kullanmıyorsunuz ? limit switch le yapabilmen için zaman saati açık ve kapalı kontakları kutup değişimini sağlayacak ve bu zaman içinde switch leri bay pas edecek.

Limit siwicli yön değiştirme kumanda verseını cok paylaştım. Benim mesajlarda bulursunuz. Güç devresini de öizmezenız yardımcı olurum

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri