2 V Çalışacak Role

atasoft

Üye
2v il eçalışabilecek bir role önerisi olan varmı arkadaşlar?

yok arkadaşım en az 5v ile biliyorum 5v altında hiç görmedim kolay gelsin

Merhaba , 2 volt ile röle zor çalışmaz önüne bir transistör koyarak 12 veya 24 volt tetikleyip röleyi öyle koyabilirsin veya ssr veya optokuplör kullanabilirsin voltaj aralıklarına göre seçim yapabilirsin.

Merhaba , 2 volt ile röle zor çalışmaz önüne bir transistör koyarak 12 veya 24 volt tetikleyip röleyi öyle koyabilirsin veya ssr veya optokuplör kullanabilirsin voltaj aralıklarına göre seçim yapabilirsin.

hangi transistörü kullanmam gerek yani bir nevi inverter görevi görecek değilmi. elimde ULN2003 entegre var optokuplör için bunu kallansam olurmu?

sanrım inverter değilde amplifier görevi görmesi için önerdi. belki nası bi yerde kullanacağını söylesen daha farklı fikirler de çıkar. ne biliym belki elektromanyetik mahnet de işini görür. belki de görmez bilemiyorum ki.

opto için kp1010 veya pc817 kullan bence uln ile genelde display sürme işi yapılır. 2v mosfet röle araştır belki vardır.

sanrım inverter değilde amplifier görevi görmesi için önerdi. belki nası bi yerde kullanacağını söylesen daha farklı fikirler de çıkar. ne biliym belki elektromanyetik mahnet de işini görür. belki de görmez bilemiyorum ki.

Cep telefonu titresim motorunun yerine telefon calinca roleyi tetiklemesini istiyorum.

omron rolelerin bir serisi var kombilerin oda termostatlarında kullanılıyor iki adet pil voltajında bile (2-3volt) çekebiliyor.

1 - 200 Transistor Circuits burada ''12v RELAY ON 6V SUPPLY'' adında bir devre bu devre 12 voltluk röleyi 6 voltluk kaynakla çekebilmek için tasarlanmış rölede önemli olan ilk gerilimin yüksek olması 12 voltluk röle çekildikten sonra altı volt uygulansada aynı şekilde kalır bu mantıkla bu devreyi biraz uyarlayıp 2 volt kaynakla 5 voltluk röleyi ( 4 volttada 5 voltluk röle çalışır büyük ihtimalle) çektirebilirsiniz. Yada gerilim katlayıcı devre yapmak lazım ama bu devreler endüktif yüklerde (yani röle) pek başarılı sonuç vermeyebilir. Yada roleyi söküp içindeki sargıyı çıkarıp 0.1 mm lik telle sararak 2 voltta çalışan hatta 1 voltta çalışan bir role yapabilirsiniz ama bu biraz zahmetli hemde deneme yapmak lazım kaç tur sarılacak tel kalınlığı ne olacak... birde sardığınız role fazla kım çekebilir bunuda ölçmek önlem almak gerekir ince iş ama yapılamayacak birşey değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,224
Son üye
Emir123123

Yeni konular

Geri