2 Stop1 Start ile 2 Tane Motor Çalıştırma

SamahCan

Üye
iki stop bir start butonu ile 2 motoru çalıştıracağız
starta bastığımız zaman 1. motor çalışacak ve stop'a bastığımızda motor duracak,ve tekrar starta bastığımızda sadece 2. motor çalışacak.kumanda devre şeması çizilecek.2. stop butonu ise devreye enerji vermeyi sağlayacakmış yardımcı olursanı çok sevinirim

sanırım böyle bişey mümkün değil:confused:biraz daha açarmısın?

1.stopu jog butondan yaparsan rahatlıkla bu devreyi yaparsın.

dostum istediğin devre ektedir. anlamadıgın yer olursa sorman yeter

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    21.4 KB · Görüntüleme: 488
  • 1 start 2 stop.rar
    5.6 KB · Görüntüleme: 186
cafer bey çok güzel cevaplamış istediğiniz bu olsa gerek

abi çok tşk ediyorum yanlız bişey sorabilirmiyim.bunu hoca bizim vize sınavında soracağını söyledi sınavda çizeceğimde 2. şekilde motor bağlantısı mı ? biraz açıklarsan çok sevinirim Allah razı olsun...çok tşekkür ederim

ikinci şekildeki 1 kontaktörünü 3 adet olarak kullanıp bir motora 2 kontaktörünü de 3 adet kullanıp başka bir motora yol verebilirsin.

cafergmc arkadaşım projende bi yanlışlık yokmu tekrar kontrol edermisin "B" kontaktörünü nasıl devreye sokuyosun anlayamadım?

B kontaktörünün devreye nasıl girdiğini bende anlayamadım açıklayabilir misiniz ?

butona ilk bastığınızda A kontaktörü çekiyor ve C kontaktörünü çektiriyor. butondan elimizi çekince A kontaktörü devre dışı kalıyor stop butonuna basıldıktan sonra C kontaktörü devrede bekliyor Tekrar start Butonuna Basınca B kontaktörü çekiyor ve C kontaktörünü devre dışı bırakıyor Starttan elimizi çekince b kontaktörü devre dışı kalıyor ve tekrar start verildiğinde A kontaktörü çekiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri