2 Mosfet arasındaki fark nedir?

MERHABA arkadaşlar resmini yüklediğim 2 mosfet arasında ki fark nedir .İkisi de arızalı yerine ne kullanabilirim nette araştırdım 6888 çok var ancak altta yer alan kodlamasının aynısnı bulamadım farklı değerleri buldum hep ? fikir verir seniz sevinirim
IMG_20190529_123041.jpg

hımmmm tesekkur ederım hocam ru6888r kodlu mosfet bulup taksam iş hal olur demek cok tesekkur ederım

68 volt 88 amper biraz daha yukarı değerde olanı da kullanabilirsin n kanal mosfet olmak şartıyla
79-75 volt 90-100 amper

Elinizdeki Mosfet güzel ve özel bir Mosfet, her mosfeti kullanamazsınız. Yüksek voltajli seçerseniz Rdson direnci yükselir ve Mosfet fazla isinabilir. Voltaj gereği kadar yüksek olmalı, yani Rdson ve Qg değerlerine bakılmalı bunlar önemli. Qg büyükse mesela sürücü hızlı aç kapa yapamayabilir ve yine Mosfet ısınır.

Elinizdeki Mosfet güzel ve özel bir Mosfet, her mosfeti kullanamazsınız. Yüksek voltajli seçerseniz Rdson direnci yükselir ve Mosfet fazla isinabilir. Voltaj gereği kadar yüksek olmalı, yani Rdson ve Qg değerlerine bakılmalı bunlar önemli. Qg büyükse mesela sürücü hızlı aç kapa yapamayabilir ve yine Mosfet ısınır.

irf3710 na baktım ama amperi düşük sorun çıkarır diye düşünüyorum ya çinden sipariş geçeceğim aynısını yada eşdeğer bir tane bulacağım

çinden alacaksan aynısı çinde var ben Türkiye'de bulamadığım için yakın değerli bir transistör tak dedim işin görülsün diye

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri