19.5V 16.9A 330W Laptop Şarj Cihazı İçin Kaç Watt Inverter Gerekir?

skygtr

Üye
Otobüste laptopla oyun oynamak için kaç watt bir inverter kullanmam gerekir? Otobüste 2adet 12V 240AH akü bulunuyor. Bu alacak olduğum inverter aküden ne kadar harcar?

Araçta hali hazırda Wabco 2000W'lık bir inverter var ama bu daha fazla akü tüketir diye düşünüyorum. O yüzden sadece laptop ve modem için kaç wattlık bir inverter almam gerekir?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
inverter ile laptop kullanman tavsiye edilmez. ya adaptörün bozulur yada inverter.

inverter ile laptop kullanman tavsiye edilmez. ya adaptörün bozulur yada inverter.
350W bir inverter ile normal basit bir laptobu daha önceden tırdayken 4/5 sene kullandım. Herhangi bir sorun olmamıştı. Siz neden tavsiye edilmez dediniz öğretebilirseniz sevinirim.
Birde piyasada 12 volt giriş 19 volt çıkış laptop inverterleri var onları bir arastirabilirsiniz.
Dediğinize baktım ama pek bişey bulamadım. Alibaba gibi sitelerde bazı çeşitler çıktı ama Watt ve A değerleri çok düşük.

Son düzenleme:
smps adaptörler ilk kalkışta yüksek amper çekerler. bana bozuk gelenlerden biliyorum.

pure sinus olmasına dikkat et
Pure sinus dediğiniz bu tam sinüs inverter olarak geçenler oluyor herhalde peki benim bu laptop şarj cihazı için kaç wattlık bir inverter almam gerekir? Özelliği şu gibi Input: AC 100-240V 50-60Hz Output: 19.5V 16.92 Max(330W)

Pure sinus dediğiniz bu tam sinüs inverter olarak geçenler oluyor herhalde peki benim bu laptop şarj cihazı için kaç wattlık bir inverter almam gerekir? Özelliği şu gibi Input: AC 100-240V 50-60Hz Output: 19.5V 16.92 Max(330W)
en az 3 katı 900 watt yeter.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri