18KW LIK TALEP GÜCE KOMPANZASYON

5 kademe,7 kademe,8 kademe alternatifleriyle hassas kompanzasyon yapmanız mümkün değildir. Hassas kompanzasyon yapmanın püf noktası kademe sayısını yükseltip kademe gücünü düşürmekten geçer bu mantık kompanzasyon anayasasının 1.kuralıdır. Tavsiye edeceğim dağılım;
1- 0,5kVAr tek faz
2- 0,5kVAr tek faz
3- 0,5kVAr tek faz
4- 1kVAr tek faz
5- 1kVAr tek faz
6- 1kVAr tek faz
7- 1kVAr üç faz
8- 1kVAr üç faz
9- 1kVAr üç faz
10- 2,5kVAr üç faz
11- 2,5kVAr üç faz
12- 2,5kVAr üç faz

Entes RG3-12C kullanacaksanız 12.kademeyi en başa alınız.

üstad ben daha önce kompansazyon işinde çalışmadım ama genel kültür açısından bişeyler sormak istiyorum. sizin yazdığınız liste toplam 12kVAR mı oluyor? yani 3 adet 1Kvar lık tek faz kondansatör bağlandığı zaman 1 adet 1 kVARlık trifaze kondansatör e mi tekabül ediyor. birde neden "Entes RG3-12C kullanacaksanız 12.kademeyi en başa alınız" dediniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
üstad ben daha önce kompansazyon işinde çalışmadım ama genel kültür açısından bişeyler sormak istiyorum. sizin yazdığınız liste toplam 12kVAR mı oluyor? yani 3 adet 1Kvar lık tek faz kondansatör bağlandığı zaman 1 adet 1 kVARlık trifaze kondansatör e mi tekabül ediyor. birde neden "Entes RG3-12C kullanacaksanız 12.kademeyi en başa alınız" dediniz?

Toplamda 15 kVAr'lık kompanzasyon önerdim. 1 adet 1kvar'lık 3 fazlı kondansatör faz başına 1/3 yani 0,33 kVAr kapasitif reaktif güç'e tekabül eder.
RG3-12C 'de birinci grup trifaze olma koşulu var bu değerin büyük olması rölenin kademe güçlerini kolay algılamasına neden oluyor yani avantaj o yüzden en büyük güçte trifaze kondansatör gücünü başa alın dedim.

Toplamda 15 kVAr'lık kompanzasyon önerdim. 1 adet 1kvar'lık 3 fazlı kondansatör faz başına 1/3 yani 0,33 kVAr kapasitif reaktif güç'e tekabül eder.
RG3-12C 'de birinci grup trifaze olma koşulu var bu değerin büyük olması rölenin kademe güçlerini kolay algılamasına neden oluyor yani avantaj o yüzden en büyük güçte trifaze kondansatör gücünü başa alın dedim.

teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,287
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri