18000 btu inverter klimama 16 derecede 170 psi 12 bar r410a gaz bastım. Isıtmada iç ünite ve dış ünite boruları karlanıyor.

18000 btu inverter klimama 16 derecede 170 psi 12 bar r410a gaz bastım. Isıtmada iç ünite ve dış ünite boruları karlanıyor. Ne yapmalıyım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba borularda karlanma varsa gaz eksikliği yada fazlalığıyla alakalıdır

16 derecede derken. Dis ortam 16 derece iken mi. 410 gaz yüksek basınçlı bir gazdır. Basınc düşük. Gazınız eksik. 12 bar yeterli değil hava sıcaklığı ne olursa olsun. Verim alamazsınız

16 derecede derken. Dis ortam 16 derece iken mi. 410 gaz yüksek basınçlı bir gazdır. Basınc düşük. Gazınız eksik. 12 bar yeterli değil hava sıcaklığı ne olursa olsun. Verim alamazsınız
12 bar emis basinci ise ? Iç ve dis unite borularinin karlanmasi sistem sogutmada oldugu dusuncesi var aklimda. Gaz neye gore verildi likit mi gaz fazindami verildi? Hicbir bilgi yok.

Ama bazi bilgiler net verilmediği icin insan ikileme düşüyor iste. Ne yapacaksın.

12 bar emis basinci ise ? Iç ve dis unite borularinin karlanmasi sistem sogutmada oldugu dusuncesi var aklimda.

Ama bazi bilgiler net verilmediği icin insan ikileme düşüyor iste. Ne yapacaksın.
Haklısın abi. Tekrar okudum bende şimdi abi. Soğutmada 12 bar galiba. O zaman fazla verilmiş gibi. İsitmada kac bari görüyor bakmak lazım.

Haklısın abi. Tekrar okudum bende şimdi abi. Soğutmada 12 bar galiba. O zaman fazla verilmiş gibi. İsitmada kac bari görüyor bakmak lazım.

Iste bu noktada ilk mesajımda ki soru? Arkadaşımız ya bu konuya vakif degil ne kadar gaz basılacağını bilmiyor cunku 12 bar dedigimiz basincin 410a gazla hicbir alakasi yok ve emis 12 bar ise bu is risk noktasına gelmis basma basincinin olacağı basinci sen bana soyle.

O yuzden bu isi bilen birinden destek almali arkadasimiz. Tecrübe onemli. Ondan sonra klima patladi yok yangın cikti....

Aynen abi. İnşallah bir sorun yaşanmaz ciddi manada

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri