18 btu klima kompresör kalkış yapamıyor dış ünite sallanıyo

Meraba arkadaşlar bugün evimdeki klimayı söküp başka bir yere taşıdım taktım ara bağlantılarını yeniledim elektrik bağlantılarını doğru yaptım ama klima ilk çalıştırdığımda 5 dakkika soğutma yaptı sonra ılık üflemeye başladı dış ünitenin bağlantıları doğruydu gazıda eksik değil ama kompresör çalışmıyor enerji geliyor çok sarsıntı oluyo duvarda dış üniteyi sallıyo kompresör yanar diye enerji kestim sorunu araştırıyorum ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kompresörün start kondansatörünü değiştir.
arızalandığı için kompresör kalkınamıyor.
upload_2017-5-15_16-26-40.png

Aklıma iki durum geliyor.

1- Dış ünite fan motoru çalışmıyor nedeni kablo bağlantısı hatası olabilir. Fan çalışmaz ise ısıyı atamaz yüksek basınç neddeniyle bu durum başına gelir.

2- Dış ünitedeki vanalardan birini ( ince borunun bağlandığı olanı ) kapalı unutmuş olabilirsiniz.

3- Voltaj problemi ? Nötr gevşekliği nötr toprak bağlantısı hatası gibi

Dış ünite fan motoru çalışıyo ,ince boru ve kalının vanası açık 3cü seçenek okabilir onu kontrol etmedim teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri