17 şehit içimiz dağladı!

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Siirt'in Pervari içesinde kayalık dağlara çarparak,elim bir helikopter kazasında şehit olan 17 türk askerimize Allah'tan rahmet,ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyoruz.Miiletçe başımız sağ olsun.Ulu önderimiz Atatürk'ün ölüm yıldönümünde ayni elim kazanın olması üzüntümüzü bir kat daha artırabilmiştir.Çok üzüntülüyüz.

ttp://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Siirt-te-askeri-helikopter-dustu--17-sehit-.htm?ArticleID=147655

Mekanları Cennet olsun... Rabbim içimizdeki hainleri helak etsin....

Şehidlerimize ALLAH'tan rahmet,geride kalan ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.Adı konmamış bir savaşın içerisindeyiz.Düşman kendisi karşımıza çıkmıyor.İçimizdeki hainleri kullanarak aziz milletimizin ayağa kalkıp güçlenmesini istemiyor.

arkadaşlar hepimizin başı sağ olsun ,çok üzüntü verici dayanılmayacak bir acı,,,

ama birde düşünmek lazım bu tip ölümler hep niye bizde olur ,,kazalar ,,son yıllarda o kadar basit sebeplerle ,,kazalarla,, ölen insanımızın sayısını unuttuk,helikopter dağa çarptı 17 şehit bu günkü teknoloji bunun olmasını imkansız derecede zorlaştırır akla zarar cihazlarla yapılan işler var adam uzaktan kumanda uçakla savaş yapıyor füze gönderiyor, elektronik harp silahları kullanıyor artık bu çeşit ölümler benim için kabul edilemez inandırıcılığı olmayan bahaneler son yıllarda kaybettiğimiz şehit sayısını hatırlamak istemiyorum ama bir şeyler bu ülkede yanlış,,,

terörü lanetleyerek bitirmeye çalışan tek ülkeyiz vesselam.

yakası yırtılan yine acılı anneler. mekanları cennet olsun.

arkadaşlar hepimizin başı sağ olsun ,çok üzüntü verici dayanılmayacak bir acı,,,

ama birde düşünmek lazım bu tip ölümler hep niye bizde olur ,,kazalar ,,son yıllarda o kadar basit sebeplerle ,,kazalarla,, ölen insanımızın sayısını unuttuk,helikopter dağa çarptı 17 şehit bu günkü teknoloji bunun olmasını imkansız derecede zorlaştırır akla zarar cihazlarla yapılan işler var adam uzaktan kumanda uçakla savaş yapıyor füze gönderiyor, elektronik harp silahları kullanıyor artık bu çeşit ölümler benim için kabul edilemez inandırıcılığı olmayan bahaneler son yıllarda kaybettiğimiz şehit sayısını hatırlamak istemiyorum ama bir şeyler bu ülkede yanlış,,,

Milletimizin Başısağ olsun ,
Şehitlerimize Allah tan Rahmet , ailesine sabır diliyorum.
Evet bu ülkede yanlış olan bir seyler var ,içtekimizdeki ve dışımızdaki hainler vazifelerini yapıyorlar bizlerde onlara yardımcı oluyoruz nasıl mı nefsimizle şeytanımızla . Bizdeki bu ŞAN , ŞEREF , RÜTBE ve PARA sevdası askı bütün kurumlarımıza nerde ise girmiş, malesef Üniversitelerde bilim değil ticaret , siyaset yapılıyor , birisi prof olmuş millet vekili olmaya çalışır, birisi memleketine belediye başkanı , birisi kadın kız ile uğraşır, tsk da ise birileri darbe yapmaya çalısır paşaları , subayları ise kadın zevk peşinde snra kayıtları alınır şantaj ile vatanını milletini kurumunu satar, birileri namaz kılıyor diye fişler birilerini, polisin ise rüşfet alır onu yapar bunu yapar herkez gazeteden tv den görüyor okuyor,malesef arkadaşlar bu milleti topla silahla yıkamadılar başka yollar ile yıkmaya çalışıyorlar eğitimle dinle kafaları karıstırarak zihinleri bulandırarak,bizim yapmamız gereken ise tarihimize , örf ve adetlerimize dinimize inançlarımıza sahip çıkıp muhafa edip uygulamaktır , ne zamanki sahip çıkmadık yıkılmaya mahkumuz , OSMANLIYA bakalım ne zaman ki değerlerini sahip çıktı güçlü idi ne zaman ki sarayı zevke safaya daldı askerıne sıyaset karıstı erıyıp gıttı.ALLAH inanmayan ALLAH tan kormayan insan canavardır her seyı yapar, vatanınıda satar milletinide satar şerefi haysiyeti gururu yoktur.LÜTFEN YANLIŞ ANLAŞILMASIN KENDİ FİKRİMİ VE DÜŞÜNCELERİMİ YAZDIM.

Allaha rahmet eylesin. Cümlemizin başı sağolsun geride kalanlarada Allah sabır versin çok zor.

Şehidlerimize tekrar ALLAH'tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerken kazanın oluş sebebi olarak sisli havada görüş alanının birden kapanmasından dolayı meydana geldiğini öğrendik.Aklıma gelen şeyi belki bütün üyelerimizde düşünmüş olabilir ama heralde ilk ben yazmış olacağım o da şu : Arkadaşlar bilirsiniz özellikle uluslararası naklıye işi yapan traylerlerde şöför uyuduğu zaman araç yoldan çıkma durumuna gelmeye başladığında yol sensörleri ile sesli alarm sistemi ve ilgili yol kavrama sistemleri devreye giriyor diye biliyorum.Buna benzer sistem halikopterlerimizde mutlaka vardır,görüş alanı net olmayan durumlar için kullanılsın diye bir cihaz olmalı.Çok zayıf bir ihtimalde olsa olmadığını düşünelim sitemizin bu alana yakın mesleği olan uzmanlaşmış arkadaşlarımız teknik olarak bir beyin fırtınası yapsalar.Sitemiz adına milli bir görevi yerine getirmiş hayırlı bir iş yapmış olurlar.Efendim belki şöyle itirazlar gelebilir : " Devletimizin TÜBİTAK-ASELSAN-ve teknik üniversitelerimizin ilgili bölümleri varken bize söz düşmez ...." öylede olsa arkadaşlar ne kaybederiz hiçbirşey , aksine belki ortaya parlak bir fikir ve projede çıkabilir.Ağzında su taşıyan karınca misali İBRAHİM'İN ATEŞİNİ söndürmeye bakalım hangi karıncalarımız gelecek?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri