12 Volt ısıtıcı için kablo seçimi

zb_meqan

Üye
12 volt 2 kademeli 600 watt
Screenshot_20230215_174339_Trendyol.jpg
ısıtıcı için hangi tip ve hangi kalınlıkta kablo seçmem gerekiyor? NYA , NYAF , Halojen vs araştırdım ancak soruma cevap bulamadım. Üretici insan hayatıyla oynar derecede 4mm kablo kullanmış çok kısa sürede ısınıyor komple kablolarını değiştireceğim ama seçim yapamadım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
12 volt 2 kademeli 600 watt Ekli dosyayı görüntüle 96903 ısıtıcı için hangi tip ve hangi kalınlıkta kablo seçmem gerekiyor? NYA , NYAF , Halojen vs araştırdım ancak soruma cevap bulamadım. Üretici insan hayatıyla oynar derecede 4mm kablo kullanmış çok kısa sürede ısınıyor komple kablolarını değiştireceğim ama seçim yapamadım
Bu cihaz neredeyse 50 amper akım çekiyor. Yanlış görmüyorum herhalde , kullanılan yer araba mı ? Sakın arabada böyle bir zavazingo kullanmayın .

Bunu görmemiştim. Araştırdım baktım. Millet arabalarda, iş makinalarında ve karavanlarda kullanıyormuş. Memnuniyet belirtmişler genellikle.
600 W 50A akım çeker, Vatan Kablo NYAF kablo akım taşıma tablosuna göre boru içinde en az 16mm2 kullanılması gerekir. Silikon izoleli yanmaz kablo maliyetini göze alırsanız daha mükemmel olur.
Motor çalıştığı sürece sıkıntı olmaz. Ama stop haldeyken aküyü kısa sürede bitirir. Dikkatli olmak lazım.

Bunu görmemiştim. Araştırdım baktım. Millet arabalarda, iş makinalarında ve karavanlarda kullanıyormuş. Memnuniyet belirtmişler genellikle.
600 W 50A akım çeker, Vatan Kablo NYAF kablo akım taşıma tablosuna göre boru içinde en az 16mm2 kullanılması gerekir. Silikon izoleli yanmaz kablo maliyetini göze alırsanız daha mükemmel olur.
Motor çalıştığı sürece sıkıntı olmaz. Ama stop haldeyken aküyü kısa sürede bitirir. Dikkatli olmak lazım.
Otomobillerde marş devresi haricinde bu kadar kallavi bir akım çeken bir sistem yok . Oda marş sırasında röle üzerinden çok kısa süre olarak çekiliyor. Uzun vadede bu kadar yüksek bir akımın alternatör üzerinden çekilmesi alternatör e ne tesir yapar , bence öngörülemez bir durum.

Değişik bir ürünmüş. Firmadan bilgi istedim bakalım. Dönerlerse görürüz nedir olayı

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri