12 v ledi 5 v ile çalıştırma

Jbxtr

Üye
Arkadaşlar merhaba seri üretim bir projem için 30-40 cm şerit led montajı yapmam lazım fakat bu ledi telefon şarj cihazı ile usb den çalıştırmam lazım ledler 12 volt ben 5 volt ile yakmak için ne yapmam lazım yada 30-40 cm şerit led in verecegi ışığı başka ne ile verebilirim yardımcı olursanız sevinirim bulunduğum yerde 2 elektrik firması 1 elektronik firması ile görüştüm sonuç yok..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5v serit led araştırdım fakat 1-2yerde var sadece bu ledler yeni mi cıktı yoksa tutulmadığı için mi az ilerde bulamam diye başka yöntem bakıyordum
1- Mustafa ustanın dediği gibi DC DC step up MT 3608 kullanacaksın
2-elektrik beslemesi sorununu ve montaj yerinde nasıl yapacaksın, yer yeni tesisat mı eskileri yenilemek mi???
3-maliyetin kurtaracak mı?

1- Mustafa ustanın dediği gibi DC DC step up MT 3608 kullanacaksın
2-elektrik beslemesi sorununu ve montaj yerinde nasıl yapacaksın, yer yeni tesisat mı eskileri yenilemek mi???
3-maliyetin kurtaracak mı?
MT3608 2A Max DC-DC Aşamalı Güç Modülü Micro Usb Çıkışlı bunu buldum fiyatida uygun sayılır mikro usb çıkışı benim çok işime gelir bunun bir tarafına led i bağlasam mikro usb takınca çalışırsa tam istediğim olur

iyice kontrol et öyle al, bu arada 5 volt kasalı adaptör mü kullanacaksın yoksa her modüle telefon adaptörü mü?

iyice kontrol et öyle al, bu arada 5 volt kasalı adaptör mü kullanacaksın yoksa her modüle telefon adaptörü mü?
Söyle soyliyeyim 40 cm şerit led mt3608 aç-kapa anahtar micro usb den telefon şarj cihazı ile çalıştırmak istiyorum calistirabilirmiyim bu sistem ile 12v led 5v telefon şarj cihazi

mt3608 önce aç-kapa anahtarı koyarsan sağlıklı olur

mt3608 önce aç-kapa anahtarı koyarsan sağlıklı olur
Teşekkür ederim bağlantıyı nasıl yapacağım resimde gösterebilirseniz sevinirim aksi halde bir elektronikciye gidip bağlantıyı yaptiririm

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201123-220605_Opera.jpg
    Screenshot_20201123-220605_Opera.jpg
    238.7 KB · Görüntüleme: 115

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular