12 V adaptör...

orcun_akin

Üye
Elimdeki adaptörün üzerinde 14,4V yazıyor.Fişe takıp ölçü aletiyle ölçüdüğümde acv katmanında ölçüm :39V dcv.. katmanında ölçüm:18V çıkıyor benim elimdekicihazı çalıştırmam için 12 V gerekli ne yapmam gerekir...neden ölçüm yaptığım 14.4V çıkmıyor saygılar...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
adaptörün üzerinde yazan dc voltaj ölçümde gördüğün dc voltaj olmalıdır. bu her zaman her yerde standarttır değişmez. kondansatörden demek doğru olmaz. frk_ayd arkadaşın dediği durumda 12,85V luk ac bir değer adaptörün üzerinde yazmış olsaydı o zaman derdik ki 12,85 ac x 1,4 = 18v dc ölçülüyor ve bu kondansatörden olmuş olurdu. ama dediğim gibi dc bir adaptör üzerinde yazan dc voltaj bilgisi ölçtüğün voltaj olmalıdır. ölçü aletinde sıkıntı olabilir, pillerini değiştir. yada bir pili ölçerek ölçü aletinin doğru ölçtüğünden emin ol. yada adaptör arızalıdır. saygılar.

adaptör bozuktur benimde başıma geldi. 1.5v'a ayarlamıştım bağladığım led patladı. sonra ölçtümki doğrultucu çalışmıyor.

ikayserili arkadaşın dediği gibi bende öyle düşünüyorum

Ya siz ne zaman bir adaptör çıkışının üzerinde yazdığı değeri verdiğini gördünüz. Hayret birşey. Alın orjinal nokia telefon şarj cihazını. Üzerinde 3.7 volt yazıyor. Ölçünde 9volt çıkıyor.

9 volt yazan tüm adaptörler 11-12 volt veriyor. İçerisinde bir doğrultucu var da ondan. Regulatör olmazsa bu kadar olacak tabi.

Elimdeki adaptörün üzerinde 14,4V yazıyor.Fişe takıp ölçü aletiyle ölçüdüğümde acv katmanında ölçüm :39V dcv.. katmanında ölçüm:18V çıkıyor benim elimdekicihazı çalıştırmam için 12 V gerekli ne yapmam gerekir...neden ölçüm yaptığım 14.4V çıkmıyor saygılar...

Yük bağlayıp ölçüm yapın...

Ne yük bağlayacam abicim. Yükle alakası yok bunun. Hikaye değer yazıyorlar. Piyasadaki akülü ıvır zıvır aletlerin aküleri bu sebeple kısa zamanda pişiyor. Yüke binince düşüyorsa voltaj, trafo wattajı yanlıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri