110 volt 400 hz besleme yardım

nazmi74

Üye
Arkadaşlar, elimde bir adet 320x240 lcd var. Bu lcd için 110 volt 400hz besleme gerekiyor. İnternette araştırdım fakat yapılmış bir devre bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Teşekkür ederim.

Bunun için Transistör ya da IGBT modülleri kullanabilirsin. Gerilimi önce + ve - Polarmalı DC ye çevireceksin, 400 Hz için doğru ve ters orantıda polarma tetiklemesi yapıp Sinusoidal kare dalga elde edeceksin. Tetikleme için Transistörleri osilatör devreleri veya kristaller yardımıyla sürerek istediğin frekansı elde edersin. Öncelikle Osilatör devrelerini incele. İnternette Ayarlı bir sürü osilatör devre şekli var. Sonra Transistörlerinde karar kıl, ve bunları sürecek küçük transistörlerde. Daha düşük frekansla çalışan SMPS Besleme devreleri bunlara bir örnektir.

Sayın Fluke,
İlginiz teşekkür ederim. Konuyu çok güzel özetlemişsiniz, fakat benim elektronik devre tasarlıyacak kadar bilgim yok. Bu yüzden devre şeması olsa iyi olur.

Sayın Fluke,
İlginiz teşekkür ederim. Konuyu çok güzel özetlemişsiniz, fakat benim elektronik devre tasarlıyacak kadar bilgim yok. Bu yüzden devre şeması olsa iyi olur.

satmayı dusunuyor san alalım 535 476 77 95

Satmayı düşünmüyorum. Ürüne gittigidiyor'dan e_sale adlı satıcıdan temin edebilirsin.

Bu besleme gerilimi ve frekansı benim bildiğim yalnızca uçaklarda kullanıldığı şeklinde. Haliyle uçaklar için üretilen sistemler bir hayli pahalıdır ve gittigidiyor gibi bir siteden satın alınamayacağıdır. İllegal bir şey olmadığından emin misiniz?

Arkadaşlar, elimde bir adet 320x240 lcd var. Bu lcd için 110 volt 400hz besleme gerekiyor. İnternette araştırdım fakat yapılmış bir devre bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Teşekkür ederim.

güç katını değiştirt..220v50hz de çalıştır

110v 400Hz LCD arka plandaki kapasitif fluorasan lamba içinmi?

Eğer öyleyse eski bir fotograf makinası flash devresinden yararlanabilirsin.

Öncelikle yüksek voltaj kapasitörünü sök çünkü işimize yaramayacak.

Flash trafosundan çıkıp diyoda ordan da söktüğümüz kapasitöre giden ucu ve trafonun diğer ucunu al seri bir direnç üzerinden LCD lambana gir.

Büyük olasılıkla sorunsuz çalışacaktır. Bağladığımız seri direnç lamba akımını sınırlamak için.
Değerini deneme yanılma ile bul. Denemelere yüksek değerlerden başla.

(Flashın ürettiği frekans ve voltaj senin istediğin değerlerden çok yüksek olduğu için seri direnç kullandık.)

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri