0 - 12 vdc voltaj ayarlı 40A LCD gösteren regüle devresi

kaplan318

Üye
0 - 12 vdc voltaj ayarlı 40A LCD gösteren regüle devresi lazım acil

Selam konuyu bende takip ediyorum. Bu kadar yüksek akımı kontrol eden bir lcd li güç kaynağı görmedim.

Ama eğer siz bunu arabada hho hücresinin kontrolü için istiyorsanız o ayrı onlar pwm olarak sürülüyor diye biliyorum. Bununla ilgili bazı konular okumuştum. LCD göstergeli olmasada led göstergeli benzer bir uygulama yapımında yardımcı olabilirim.

Voltaj ayarı için lm317 li 4 devre isteen değere dayanacak fet-igbt veya paralel power tr, 4 adet 12v 10A smps paralel bağla 317 deki potlar da tek milli 4 lu olacak ;). İhaleyi ben kaptım galiba :D. Lcd işini de varmış o kolay canım çinden sipariş :).

O zaman sizi sahneye alalım by lent

Ben ihaleye zaten giremem . Hem iş bitirmem yok , hem teknik eleman bildirgem yok :)

30apsuvoltages.png

12 v 30 amper şeması az biraz modifiyeyle iş görür. 7812 yerine lm317 takılıp akım kuvvetlendirici transistörler arttırılır. LCD için de hazır lcdli voltmetrelerden alınıp çıkışa bağlanabilir. v1 24v kısmına Trafoyla düşürülüp doğrultulup filtrelenmiş dc bağlanacak.

Allaaahh bir kisa devre aninda bak sen cumbuse ohh oh havai fisekler.. :D teansistorler cuf cuf

he bide tristörlü kısa devre koruma devresi eklenmeli :D yoksa @serkan_48 in dediği gibi seyreyle cümbüşü :D

Guzelde sogutmak lazim. misal 12 volttan 5 volta dusurduk diyelim. 20 amper cekmek istiyoruz ortalama diyelim.

12-5=7volt atik voltaj. 7x20=140 watt soba gibi isinacaktir. ornek vereyim benim kullandigim havya 40 watt.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri