0 10 vdc analog ınput

uzayerigi

Üye
slm
elimde fan motoruna devır ayarı yapmak için kulanılan monofaze sürücü var ınput u 0-10vdc otomasyona baglı ıdı zamanında otomasyon sokulup atıldı su anda bosta bu surucuyu kulana bılmek ıcın ne yapa bılırım basıt analog cıkıs devrelerı varmı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bnildiğim kadarı ile medelin sekron kartı var idi ama ne amaçla kullanacaksınız analoğ çıkışı benim bahsini ettiğim kart ile birden fazla sürücüyü aynı anda analoğ girişten kontrol edebiliyorsunuz sanırım şuanda üretilen bir çok sürücüde bu standart olarak bulunmakta ama yinede analoğ bir çıkışa ihtiyacınız var ise medelin böyle bir kartı mevcut idi

elktronik ve suruculer uzerıne bılgım yok denecek kadar kusura bakmayın ufak bır mantık hatası yaptım zaten kartın ustunde ki anolog cıkısı varmıs ölcmeden konuyu actım aksam resmınıde koyarım bır on bılgı yazayım üzerinde 3lü klamensi var potonasiyometre isareti var üzerinde 1 ci klamenste gnd 2ci klamenste ok isareti 3cü klamenste +10v yazıyor sanırım potansiyometre 10 k pot mu kullansam acaba yada potansiyometremi kulanılıyor

0-10 v analog bilgi için bir pot kullanabilirsin drive klemenslerinden 10 volt güç çıkışı bul potun iki ucunu (5 kohm) bağla geride kalan ucu analog referans olarak kullanabilirsin

resim nasıl yükleniyor bir bilgi verirseniz ben kartın resmını cekıp sıteye yukleyeyım ben 22 k potla denedım ama calıstıramadım fan motoru suruyor normalde motorunun uzerrınde denedım ama devır ayarı yapmadı

Senkron kartı, birden çok sürücüyü, tek potansıyometreden sürmek için kullanılr, tabiki tek sürücüyü de çalıstırır. Sürücünüz analog girişine potansıyometreyı baglarsanız calısması gerekir. Marka model vrırısenın daha iyi yardım alabilirsiniz, resıme gerek kalmaz.

hiross marka hassa klima uzerinden soktum ben kartı 3 adet parelel 1.1 kw monofaze motora kumanda ediyordu faz notr giriyor m1 m2 cıkışları var oradanda 3 adet monofaze motorun kontaktorlerıne gırıyor güç baglantısı
kumanda baglantısıda kontrol kartından 1.klamense (gnd) ucuna ve 2.klamense (ok) isaretine kablo geliyor 3. klamens (+10 volt) ucu bosta
cihaz için özel üretilmiş gibime geliyor markası s.el.pro etiketinde
power suplly 220 v
functıon 1input
input 0-10 v
20 amper
yazıyor kumanda klamensinde ölcünce 10 volt gösteriyor 22k pot bagladım potansiyometrenin girişini gnd ye cıkısını +10v orta ucunuda ok isaretini oldugu yere bagladım klamnsten ölctüm 0 dan 10 volta kadar degerlerde gördüm fakat cıkıs voltajı ve hz degıstıremedım calısan bır cıhaz vardı uzerıne 3 adet motor baglı ona bagladım pot'u ondada motorların devrı dusmedı bu kartı söktügüm klimanın fan devrı dusuktu bunu ıptal edıp ucları direkleyıp motorları hızlandırmıstım ama bu kartı sımdı calıstıramadım normaldde otomasyona baglı ımıs sıstem iptal edılmiş

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri