şalt malzeme seçimi yardım

ddv

Üye
merhaba arkadaşlar otomatik kumanda ve pano yapımı konusunda çok fazla deneyimli degilim fakat asenkrom motor kontrolü yapacak bir pano için malzeme seçimi yapmam gerekiyor.seçimleri yaptım fakat dogrulugu konusunda şüphelerim var. sizden yardım taleb ediyorum.

motorların etiket degerleri
4kw 8.2A
11kw 21.3A
2.2kw 4.9 A

motor-gücü-- sigorta --------termik röle ----------kablo
4kw --------20A sigorta -- 8-12.5 termik röle --4x2.5 (Kabloların en uzunu mtdir)
11kw -------40A sigorta-- 20 -32 termik röle ---4x4
2.2kw -------16A sigorta -- 6-10 termik röle--- 4x1,5

yardımlarınız için teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar otomatik kumanda ve pano yapımı konusunda çok fazla deneyimli degilim fakat asenkrom motor kontrolü yapacak bir pano için malzeme seçimi yapmam gerekiyor.seçimleri yaptım fakat dogrulugu konusunda şüphelerim var. sizden yardım taleb ediyorum.

motorların etiket degerleri
4kw 8.2A
11kw 21.3A
2.2kw 4.9 A

motor-gücü-- sigorta --------termik röle ----------kablo
4kw --------20A sigorta -- 8-12.5 termik röle --4x2.5 (Kabloların en uzunu mtdir)
11kw -------40A sigorta-- 20 -32 termik röle ---4x4
2.2kw -------16A sigorta -- 6-10 termik röle--- 4x1,5

yardımlarınız için teşekkürler.

Öncelikle kolay-gelsin, elektrik motorları için hiçbir zaman 2,5 mm^2 den küçük kesitte kablo kullanılmaz. Uzaklığı söylersen kablo kesitinide yazabiliriz.

2.2 kW için 10 Amper C tipi, 4 kW için 20 Amper C tipi, 11 kW için 40 Amper C tipi otomat kullanabilirsiniz.

yardımlarınız için teşekkürler. Termik röle konusunda hangileri seçmeliyim

yardımlarınız için teşekkürler. Termik röle konusunda hangileri seçmeliyim

2,2 kW motor için 4-6.3 Amper akım ayar sahalı, 4 kW için 6,3-10 Amper akım ayar sahalı, 11 kW için 16-25 Amper akım ayar sahalı olmalı. Kısaca verdiğin değerler içinde sadece 2,2 kW olan için termik seçimin yanlış.

arkadaşım motor termik değerleri markalara göre değişir akım bilgilerini yazdığın deger ortada olacak şekilde şeçmelisin. sigorta ve kontaktör degerin de motor güçünün 2 katı olsun.

11 kw. motoru direkt çalıştırmayımı düşünüyorsunuz. Bu değerde bir motor; çok özel şartlar hariç yıldız/üçgen yol verilir.
2 adet 22 amper, bir adet 16 amper (veya 3 adet 22 amper) kontaktör, 11 amper. orta değerli termik röle, 32 amper sigorta seçebilirsiniz. Degerler markaya göre az fark gösterebilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri