şönt reaktörler

kenan_37

Üye
merhaba arkadaşlar. Kompanzasyon sisteminde kontaktörlerden biri çekili kalmış.%20 nin altında sürülen üç reaktör %80 lerde sürülmeye başladı.kontaktör sorununu çözdük.reaktif ve kapastif değerler çok iyi olduğundan farkına varamadık.sorum şu.bu durum aktif tüketimde bir artışa sebep olmuş mudur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet adem_cotak ' a aktılıyorum. Forumda bu konuda paylaşımlar olmuştu. Aktif tüketimleri, emin değilim hatırladığım kadarı ile çok az , reaktör gücünün %3-5 i kadar.

Evet adem_cotak ' a aktılıyorum. Forumda bu konuda paylaşımlar olmuştu. Aktif tüketimleri, emin değilim hatırladığım kadarı ile çok az , reaktör gücünün %3-5 i kadar.
Entesde %3-5 tüketim vardır diyor

merhaba arkadaşlar. Kompanzasyon sisteminde kontaktörlerden biri çekili kalmış.%20 nin altında sürülen üç reaktör %80 lerde sürülmeye başladı.kontaktör sorununu çözdük.reaktif ve kapastif değerler çok iyi olduğundan farkına varamadık.sorum şu.bu durum aktif tüketimde bir artışa sebep olmuş mudur.

Gerek kondansatörler gerek reaktörler; ikisi de reaktif güç sağlasa da belirli bir derecede aktif güç kaybına neden olurlar. Dolayısıyla cüzi de olsa aktif tüketime neden olmuşlardır.

ne kadar ısınıyorsa o kadar güç boşa harcanmış demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri