Şofben Hattını Aydınlatma İçin Kullanmak

Trojka

Üye
Herkese merhabalar. Elektrik ile bilgim kısıtlı seviyede, elinden gelir ancak teorisine çok hakim değilimdir.
Banyomda şofben için ayrıldığını tahmin ettiğim sigorta kutusundaki bir sigortanın kontrol ettiği tek üç olarak bırakılmış bir hat var. Ben bu hattı banyo aydınlatma düğmesi ile kontrol edebilecek hale getirebilir miyim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Herkese merhabalar. Elektrik ile bilgim kısıtlı seviyede, elinden gelir ancak teorisine çok hakim değilimdir.
Banyomda şofben için ayrıldığını tahmin ettiğim sigorta kutusundaki bir sigortanın kontrol ettiği tek üç olarak bırakılmış bir hat var. Ben bu hattı banyo aydınlatma düğmesi ile kontrol edebilecek hale getirebilir miyim?
Şofbeni aydınlatma düğmesinden mi kullanmak istiyorsunuz bunu yapmayın sakın bütün elektrikli cihazların dayanacağı akım ve volt değeri vardır 1 anahtar şofbenin çektiği akımı kaldırmaz

Şofbeni aydınlatma düğmesinden mi kullanmak istiyorsunuz bunu yapmayın sakın bütün elektrikli cihazların dayanacağı akım ve volt değeri vardır 1 anahtar şofbenin çektiği akımı kaldırmaz
Kusura bakmayın, eksik yazmışım. Ben bu çıkışa aplik bağlayıp aydınlatma amacıyla kullanacağım. Evde günısı mevcut, bu sebeple o hatta hiçbir zaman şofben bağlanmayacak.

Kusura bakmayın, eksik yazmışım. Ben bu çıkışa aplik bağlayıp aydınlatma amacıyla kullanacağım. Evde günısı mevcut, bu sebeple o hatta hiçbir zaman şofben bağlanmayacak.
Bağlayacağın nokta banyoya çok mu yakın.

.. Aplik için şofben hattını kullanmaya gerek yok.Kullanılsa bile yapılacak iş kolaylaşmayacak.Ayrıca böyle birşey yanlış olur kanaatimce. Mevcut banyo aydınlatma tesisatı kullanılabilir. Ne kadar kırım yapılacak veya yapılacak mı.. aplik nereye konulacak.. vs..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri